| Joker3134 a întrebat:

Cat timp credeti ca vor inchide restaurantele si salile de sport? Banuiesc ca nu mai mult de o luna.

6 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ma gandesc ca pe anul asta o sa ramana inchise. Poate dupa ianuarie o sa le dea iar drumul. Asta este, face lumea Craciunul si Revelionul acasa big grin

| Mosotti a răspuns:

Vor sta inchise mult si bine, banuiesti gresit, situatia se va agrava, nu se va imbunatati.

| Catrice a răspuns:

Nu,minim trei.

| siriusblack98 a răspuns:

Cam 3 saptamani, o luna daca rata zilnica de infectari scade drastic. In principiu se prelungeste sau se opreste starea de urgenta la fiecare sfarsit de luna in functie de cum decurg lucrurile.

Răspuns utilizator avertizat
| siriusblack98 a răspuns (pentru Joker3134):

Ei le pot inchide oricand iar starea de urgenta se poate instaura in orice moment decide presedintele. Eu m-am referit la faptul ca decizia de prelungire ori de stopare a starii de urgenta se ia in momentul trecerii de o luna de ZILE CALENDARISTICE din momentul cand a fost instaurata. O luna de zile se poate implini la jumatatea lui Iunie daca starea de urgenta a fost instaurata la jumatatea lui Mai.