| RAY a întrebat:

Oare va urma al patrulea val și iar se vor închide sălile de sport?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
6 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Nu cred ca mai urmeaza restrictii; sunt multi vaccinati, multi imunizati in urma bolii; chiar si un al patrulea val, in toamna, nu ar mai avea mare amploare.

Răspuns utilizator avertizat
| mont a răspuns:

Slabe șanse sa nu urmeze al patrulea val și chiar și alte valuri după. Restricții greu de zis daca vor mai fi si cât de dure vor fi acestea.

| Pamanteanul a răspuns:

Dacă se inchid ce are? Alergi în parc, faci flotări acasă, genoflectiuni, nu trebuie neapărat sa mergi la sala tot timpul.

| Chetniks1945 a răspuns:

Sefu' nu toate salile de fitness au fost inchise, patronii care au fost destepti s-au asociat cu clinicile medicale si au activat ca si clinica medicala, avand la baza fizioterapie/kinetoterapie, in teorie ca in practica se facea normal happy

| RAY explică (pentru Chetniks1945):

Nu stiam asta, dar oare se vor inchide iar? Sunt vaccinati 4, 6 milioane