| razadeluna a întrebat:

Cate limbi straine stiti sa vorbiti?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Romana, franceza, engleza, rusa. vreau sa ma apuc de portugheza si chineza

20 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

As putea vorbi mai multe insa nu am cu cine. N-am decat romani prin preajma.

| RaSpUnS.pT.vOi a răspuns:

Pfff.pai romana, engleza, spaniola, un pic de germana si de ungureste si mai nou invat italiana. Te-am pupat!

| Klara a răspuns:

Romana, engleza, maghiara, franceza, inteleg italiana, stiu si putina ebraica si ceva notiuni din rusarolling on the floor

| Andreea_8014 a răspuns:

Francezalove struck Spaniola, Engleza, Germana happy

| dynasmile21 a răspuns:

Pentru ca romana imi este limba materna, in concluzie nu o pot numi limba straina vorbesc germana, engleza, maghiara, italiana, iar acum invat latina si franceza happy

| betty17 a răspuns:

Spaniola, limba engleza, si portugheza(foarte putin)big grin

succes

| Decebal a răspuns:

Romana - fluent, franceza - fluent, italiana - bine, rusa - bine, ucrainiana - inteleg, spaniola - inteleg, engleza - inteleg, latina, greca veche...

| Aries90 a răspuns:

Engleza, germana, spaniola, latina sigh si invat franceza.

| Roxana_6190 a răspuns:

Tinand cont ca romana e limba materna nu se pune...stiu urmatoarele(dar am doar 13 ani):engleza-foarte bine, franceza-inteleg, spaniola-fluent(am fost 2 ani in Columbia ), rusa-inteleg dar de vorbit...nu chiar si mici fraze in finlandeza(am fost 5 luni la o matusa si un unchi)

| danutz_8631 a răspuns:

Engleza, romana, franceza, maghiaralaughing

| terra2009 a răspuns:

Intrebare inteligenta? Oare ce intelegi prin a vorbi o limba straina? A cunoaste cateva cuvinte sau a fi capabil de a avea o conversatie? Am vazut aici niste raspunsuri care mi se par de-a dreptul "inteligente". Cunosterea unei limbi straine consta in abilitatea de a putea intretine o conversatie. Cati dintre cei care au raspuns aici o pot face in toate acele limbi cunoscute de ei?
Va recomand un site, unde poti invata sa ai conversatii in diferite limbi straine, fara a fi nevoie sa stai in fata calculatorului. Interesant, hmm. Nu ai nimic de pierdut. Incearca si apoi o sa ai probabil o lista mai lunga de limbi straine cunoscute.

www.terralinguas.com
succes

| Sorin_8158 a răspuns:

Putin : engleza, germana.

| amyhotgirl a răspuns:

Franceza, Engleza, Germana, Spaniola, Romana

| Raluca_7742 a răspuns:

Engleza, franceza si spaniola, dar mi-as dori sa invat si germana

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spaniola( sunt în Spania de 3 ani jumate) Engleza am făcut 5 ani de franceza dar nu știu nimiclaughingînțeleg un pic italiana și portugheză

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu o am cu limbile straine laughing.
Ori cat as incerca sa invat o limba tot imi trebuie dictionarul in mana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de stare in care ma aflu... treaz doar 4 dintre care 2 fluentlaughing
pilit deja incep sa le amestec si mai stiu vreo 3 limbi strainelaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Engleza, romina, franceza, rusa,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stiu sa vorbesc patru limbi straine...

| titanic1912 a răspuns:

Portugheza,ungureasca,romaneasca,rusa,spaniola,franceza,germana,engleza,turca,moldoveneasca-taraneasca-indi ai mars-unde ai mers, mexicana