| PaulB a întrebat:

Ce limbi straine stiti?

14 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Engleza.
stiu sa citesc in franceza cat de cat. laughing
tu?batting eyelashes

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Aproape perfect: română şi engleză.
Foarte bine: norvegiană, rusă şi letonă
Bine: Franceză, Suedeză, Daneză
Satisfăcător: Maghiară, Italiană, Bulgară, Ucraineană
Am o vagă idee (în sensul că fie ştiu să citesc, fie doar înţeleg): Germană, finlandeză şi sârbă.
Şi-acum întrebarea mea: De ce întrebi?

| Ea12345 a răspuns:

Engleza de baza, insa si putin franceza.Desi fac franceza de 6 ani si engleza de 4, ma simt mai pregatita pe engleza, pentru ca mi-a si placut mai mult.
O zi buna!kiss

| stresu a răspuns:

Eu vad ca pentru multi romana e straina de tot pe site-ul asta.
In fine, engleza avansat, franceza mediu, citesc bine pe italiana si spaniola si inteleg baza, prind un pic de norvegiana si cam atat.

| UnCorazonLocoooo a răspuns:

Engleza, spaniola, portugheza si cea mai straina pentru mine ...romana big grin

| Spufff :x a răspuns:

In sfarsit o intrebare inteligenta.love struck
pai : engleza, franceza, spaniola, italiana [putin].
si sa stii ca pentru. respectivii straini sa invete romana le va fi foarte greu. pentru ca limba romana este o limba grea. Deci, trebuie sa ne mandrim ca suntem romani love struck

| Sara2 a răspuns:

Engleza, franceza, spaniola si germana u?

| aisha01eu a răspuns:

Engleza si franceza (foarte bine amandoua; am Dalf si Cambridge CAE) si un pic de greaca. Vreau sa invat germana.

| PisssiMicc a răspuns:

Eu stiu germana, romana, engleza, franceza si spaniola imi dai mie funda? te rog mult. pupici

| PisssiMicc a răspuns:

Eu stiu germana, romana, engleza, franceza, spaniola si italiana pupici si daca iti place raspunsul me da-mi mie funda please

| PaulB explică:

Eu stiu engleza, germana si italiana tongue

| CookieDiamond a răspuns:

big grin germana engleza laughing big grin u?

| Insurgent a răspuns:

Engleza, franceza si spaniolahee hee, desigur nu l-a perfectiunelaughing

| Iulian03 a răspuns:

Stiu putina engleza.