| AvalohAlyn a întrebat:

Cate ore ați stat treaz cel mai mult, fara să dormiți deloc? Și cum va simțeați?

10 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Mai mult de 30-35 ore nu pot, adorm si in picioare.

| Celcestietot a răspuns:

Pot sa stau treaz cat de mult doresc. Am dormit si ~2 ore pe noapte. Nu te simti rau, dar asa ceva te afecteaza cu timpul, nu are rost sa te joci cu sanatatea ta. Recomand sa dormi normal ~8 ore. Daca doresti sa dormi mai mult, este alegerea ta.

| Sofer a răspuns:

Sunt treaz de la ora 17:45 de ieri si cred ca voi adormi la ora 8:00-9:00.

| alina2k18 a răspuns:

Eu 38ore, dupa ce trec 30ore se duce oboseala intervine o stare mai ciudata, depinde si ce faci in orele astea, daca stai acasa si te uiti la tv sau ai o problema, ai pe cineva drag in spital in stare grava etc.

| Plato a răspuns:

Vreo 40 de ore, aproximativ, cu exactitate nu stiu cate au fost.
Pai dupa atatea ore fara somn, nu te simti obosit o perioada deloc.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

18 ore din 24 atat am rezistat dar sa stii ca organismul are o limita.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

O noapte întreagă
și mhm m-am simțit ok următoarea zi, dar am adormit la 20:00 seara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O dată am fost 22 de ore, cam aşa, cu autocarul şi am stat trează în tot timpul ăla. Apoi, când ajunsesem la destinaţie, nu am mai putut să adorm decât după vreo 4 ore pentru că îmi sărise somnul.Deci ar veni cam 26 de ore nedormite.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am stat trează o dată toată noaptea și a doua zi m-am simțit irascibilă și nu mă puteam concentra la nimic.

| MPersephone a răspuns:

Toata viata am avut probleme cu somnul. Dar pentru vreo 3 ani dormeam mult prea putin, uneori chiar deloc. Refuzam sa dorm din cauza cosmarurilor si stateam treaza cat mai mult posibil.
Lipsa de somn imi provoca halucinatii (sau asta sau am vazut fantome reale) si eram intr-o paranoie constanta. Dar, puteam fi activa in timpul zilei si la scoala nu a scazut productivitatea.