| anonim_4396 a întrebat:

Cati ani are timpul? Cand e ziua lui de nastere? La aniversare, ce i se ureaza: "La multi ani!" sau "Odihneste-te in pace"?

9 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Timpul are cati ani vrei tu sa aibahee hee

| juniper a răspuns:

Timpul a existat dintotdeauna, dar nu stim cand e ziua lui de nastere laughing Si oricum n-as sti ce cadou sa-i iau.
Nu cred ca exista raspuns la ultimele intrebari ale tale, la prima da.

| adriana_sw33ty_angy a răspuns:

@harciog pai ce facem? ii spunem in 2012 "odihneasca-se in pace? big grin laughing

| alecs871 a răspuns:

Probabil timpul incepe in momentul in care se naste o persoasa si se opreste cand acea persoana moare, de aceea cand mori se spune ca "ti-a sunat ceasul"
A, apropo, expresia "ai o fata de-ti sta ceasul" nu are legatura cu timpul big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

A fost catalogat ca fiind o falie a spatiului care se va inchide.Ai rabdare vreo citeva milenii si vei afla cu siguranta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Harciog, cate milenii? Nu de alta, da' sa stiu cand sa-mi pun ceasul sa sune.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Timpul nu are ani...16.06.1988...la multi ani

| Cristian_1672 a răspuns:

Din partea mea asta e o INTREBARE FARA RASPUNS!

De ce ne-am nascut cand stim ca o sa murim?
De ce suntem facuti sa fim sclavi altora?
De ce banu la ban trage?

sa fim seriosi bent happy

| medda a răspuns:

Timpul nu are ani.Anii sunt unitatea de masura a timpului.Deci anii si timpul sunt acelasi lucru.Formula potrivita este,, la multi ani" pentru ca timpul nu se opreste niciodata si nu moare.Formula,, ti-a trecut timpul' ' se refera la,, a trecut vremea ta", nu ca s-a oprit timpul in loc.Adica in unitatea de masura a timpului, deci in sirul de ani ai avut si tu un segment al tau.