| mentholinks a întrebat:

Cati prieteni aveti pe Facebook? Eu doar 54, majoritatea din familie.

43 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Eu am 1.000. Prieteni, familie, din facultate / liceu. Persoane cunoscute. Persoane din diferite jocuri. Persoane din anumite proiecte sau care am interactionat odata sau de doua ori. Din diferite concursuri si etc.
Pe unii nu am mai vorbit de ceva ani si trebuie sa ma uit la istoricul mesajelor sa imi aduc aminte laughing
Trebuie sa imi mai fac si eu curatenie din cand in cand thinking

| RAY a răspuns:

La fel, doar familia
All Friends 12

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Si eu, si eu.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Wow si tu la fel, ce chestie

| SilentRain a răspuns:

8, eu am doar familia

| OldSoul a răspuns:

130.

| Lioana a răspuns:

Peste 200 dar toți sunt cunoscuți: familie, foști colegi, prieteni din viața reală.

| anamariarot a răspuns:

Eu am 1100 și ceva. Am contul de pe la vreo 12 ani, de când toată lumea juca farmville și acceptam toate cererile, ca mai apoi să-i spamez pe toți cu „trimite-mi și mie o cărămidă" laughing. Am șters vreo 800 într-o zi, dar m-am plictisit, nu mai am răbdare să șterg și alți necunoscuți

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Peste 800 laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bravo tie. Un numar normal, suportabil.
Nu o sa inteleg niciodata omuletii astia care au peste 200-300 contacte ("prieteni"). Pur si simplu e cam imposibil sa ai atatia prieteni si sa mai si interactionezi cu ei. Sunt doar contacte, probabil cu multe din ele n-au nicio tangenta. Treaba lor, insa pentru mine e o povara sa am multe contacte, clar nu i-as tine la follow nici 10% din ei.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar pentru cei care nu folosesc asa ceva, ce parere ai? ma numar printre ei.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Nicio parere, dar Endoryus in schimb isi permite una fata de cei care au, desconsiderandu-i.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

E totusi haios ca doar el se simte cand vine vorba de aia care ii desconsider. Se simte dar e prea tont sa se prinda laughing. Stai linistit Arsenal, nu e pentru tine postul.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu erati voi 'bff'? ati dat-o dintr-o extrema in alta/

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt linistit, observ ca e disputa dintre fostii bff )))

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Eram, pana si-a dat in petic cu cine discuta chestii in privat si ce interese urmarea. Pe langa faptul ca se increde foarte mult pe site si e un laudaros mincinos. El crede ca m-am simtit atacat personal cu ceva din partea lui si de aia am prins ciuda. Nu, pur si simplu mi-am dat seama ca e imatur, fals si tembel, adica cum ii face el pe altii. Tocmai ca pana anul trecut era totusi mai discret in tot ce posta pe site (inclusiv intrebari), apoi parca a zis sa ne arate la toti ca nu ii e rusine sa fie jigodie ticaloasa. happy Moment in care s-a rupt firul la mine. Eu nu promovez asa ceva pe nicaieri si niciodata.
Am ajuns sa-l privesc ca un narcisist talamb cu ratiune de femeie si empatie ce incape intr-o lingurita de baut ceai, desi in sinea lui se vede foarte matur si barbat cand se cearta cu putoi de "15 ani".

@Endoryus, ignore iti dau special ca sa nu ne porcaim in privat si ca sa nu te umplu de voturi negative. Si nici invers. Multumit de motiv?

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Bwhahahaha, dar tu chiar nu te sinchesesti in a scoate totul la iveala.
Imi ramane doar de urmarit cearta voastra si sa ma amuz,, cum o 'prietenie' se sfarseste cu un razboi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

"A scoate totul la iveala"? Ce anume sa scoata la iveala Drimmy? Presupunerile lui tampite? Hai nu o da si tu in penibil. Lasa-l doar pe el sa se ocupe de asa ceva, se preicepe destul de bine observ. Nu e haios ca singurii 2 oameni de pe site (care nu ma suport chiar deloc ) au ajuns la aceleasi presupuneri? Ca eu sunt "vecina de la 2". Culmea, nici macar un alt user nu le-a confirmat asa ceva. Desigur ca e prea avansat sa isi dea chiar si tontul seama de ce oare s-a intamplat asa ceva. Dar lasa, mie imi plac chestiile astea micute si naive. De ce sa mint. Prea mult bine strica oricum. O sa iau o mica vacanta de TPU. 7/10 zile. Saptamana care vine. Sa vedem daca pica site-ul fara mine laughing. Ori se arunca ala in fata trenului. Din 2 una.
Ps. Nu cred ca a fost vreodata o prietenie. El nu imi stie nici numele, ce sa mai zic de alte chestii banale. Daramite altele importante care ma asteptam ca el sa se prinda, ce sunt eu etc etc. Dar cum zic eu, nu am pretentii de la oameni.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

'Singurii care nu ma suporta', tu crezi ca eu chiar imi bat capul, ca altceva n-am mai bun de facut decat sa port pica unuia ca tine,, pe un site? Ai dat-o grav de gard aici/

Cat despre voi 2, cearta voastra, putin imi pasa, doar ma amuz.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Ma refeream la el si bff-a lui omule, nu la tine. Gandeste si tu cand mai lasi meciurile.
@Tont virginel > nu am zis niciodata ca sunt interesant. De fapt, de multe ori am afirmat chiar opusul. Cine sa se prinda, clar nu tu...

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Specifica si tu concret la ce te refereai,, nu lasa fraza la voia intamplarii data viitoare, sa stie si omul, ca fapt divers.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt peste voi toti. Nu am Facebook tongue
Ps. Primul raspuns e destul de trist. Doamne feri.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce-i trist in a cunoaste multi oameni? laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

E o gluma de prost gust sau nu iti dai seama ce vorbesti? Tu cunosti oamenii aia? Serios? Absolut toti 800? Te rog... TU si tristii astia mai sus cu "enspe" mii de terminati pe Facebook de fapt nu aveti macar amici ( doamne fereste sa zic prieteni) in realitate, de asta va omorati sa aveti cati mai multi oameni online.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Folosesti TPU mai des decat folosesc eu Facebook-ul.

Am multi prieteni, prin toata tara. Colegi de liceu, colegi de facultate, colegi de munca, oameni pe care i-am cunoscut la evenimente, oameni cu care am participat in diferite proiecte, voluntari, oameni pe care i-am contactat pentru diverse probleme etc. Da, cunosc multi oameni. Ca nu vorbesc zilnic cu ei, e altceva. Dar vorbim cand avem ocazia, ne mai vedem la o bere, un eveniment, o chestie. Am si o mana de oameni (artisti, jurnalisti) pe care ii am la prieteni pentru ca posteaza chestii misto si ne comentam reciproc.
Eu am multi prieteni si in realitate, stai linistit. Dar despre tine nu stiu ce sa zic laughing. Nu sunt trista deloc, ma bucur ca ma cunoaste atata lume (mai fac si bani din asta ca-s afiliata cu niste firme pentru site-ul meu rolling on the floor))))) vai, proasta de mine ).
Si nu ma omor sa am cat mai multi prieteni, chiar nu am la prieteni toti oamenii pe care ii cunosc si mai fac si curatenie din cand in cand.

Da, unii oameni au viata si in afara TPU, ce trist.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ohooo, eu nu voiam sa folosesc cuvantul interzis (prieten/i ) dar tu l-ai folosit. E clar. Iti sunt aia prieteni cum iti sunt eu prieten. Tu clar habar nu ai ce inseamna sa ai un prieten. Da ce pretentii am eu la generatiile dupa 90, majoritatea din voi, praf...

Ps. Vad ca ai vreo ~90 si aici in lista. Imi imaginez cu cati vorbesti in privat. La telefon. Cu cati te vezi in realitate. CE sa zic, "prieteni". Prapaditi care ii bagi in seama o data la luna. Glumeam stai linistita laughing. Astepti sa te bage ei in seama avand vedere genul tau.
PS2. SI eu cunosc multi oameni. Din anii de scoala. De prin toate locurile de munca de pe acum. Ce sa mai zic de colegii de acum de la munca sau unde fac in acest timp voluntariat. Oamenii care sunt la un telefon distanta sa ii aduc la mine in curte la un gratar. Dar nu ii consider prieteni. Diferenta intre unu care gandeste ( je ) si un/o aerian/a (tu ).
Ps3. Ma bucur ca nu esti trista : )

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu stiu cel mai bine decat oricine ce inseamna sa ai un prieten adevarat, avand in vedere ca mentin 4 astfel de prietenii de mai bine de 20 de ani. laughing Exista grade diferite de prietenie, dar se vede ca nu te potrivesti in discutia asta.

Am contul de TPU din 2011, normal ca s-au adunat niste,, prieteni'' si aici. Stai tu linistit, ca n-am timp sa vorbesc cu oameni random in privat.

Esti limitat, judeci aiurea si macar de a-i avea cu ce sa te lauzi. Diferenta dintre noi e ca unul isi vede de viata lui, in timp ce altul nu are o viata, asa ca o critica pe-a altora. Vezi-ti de treaba. Sit down. Be humble.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tocmai asta e si prostia lui. Se lauda desi n-are cu ce in mod special. Show off la greu ca poate impresioneaza vreo troglodita de "15 ani".
Ah, da, se mai lauda ca merge la sala si are ochi albastri. Trebuie sa-i si multumim ca are cont pe TPU si se trezeste dimineata. Sa-i fim recunoscatori. Dar ce tot spun, vorbim prostii, astia invidiosii si ratatii de noi.
El nu vede deloc ridicolul in care se tot scalda. E o misiune imposibila pentru el. In mintea lui suntem noi prosti si atat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dadada, stiu ca esti atotstiutor, ca tine cunosc inca 100 de exemplare, nu esti asa special, linisteste-te. laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si tu la fel ca ala. PRaf. Daca tu imi zici unde am scris eu ca sunt special, eu imi sterg contul chiar maine. Astept pisi : )
Ps. @Lozio > Sincer chiar imi pare rau de spam. Dar nu ma puteam abtine la hahalera, cat despre ratat. Ce sa zic, imi face placere : )

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

N-ai curaj laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum am zis ieri, o sa iau o mica vacanta de la internet ( printre care si site-ul asta ). Da eu ala "fara viata" (iti dai seama ce insulta "noua"). Cand revin astept sa vad randurile alea scrise de mine. VEzi ca sunt foarte serios. Acum am 666 raspunsuri asa ca nu te pui cu satana laughing. Spune-i ratatului sa te ajute. La cat de mult imi citeste raspunsurile, cred ca le are imprintate in memorie pana acum. Daca tu gasesti randurile alea in care eu specific ca sunt "special"(deja suna gay cuvantul asta), imi sterg contul. To be continued.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Atitudinea ta e de fulg de zapada. Nu trebuie sa zici cuvintele magice ca sa sugerezi asta. laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cate conturi ai? laughing)))))))))

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Doar asta. De ce intrebi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, exact, tot ce se poate sa crezi ca sa te simti superior, dar stai linistit ca tot mediocru ramai. laughing Facebook-ul reprezinta doar un mic fâs...conteaza cum il folosesti si cum il lasi sa te foloseasca el pe tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Clar o iau personal, de aia iti tot semnalez ineptiile. Pana de curand nu era nimic personal cand la fel ti le semnalam.
Mai degraba e ceva ciudat cu tine de la o vreme cum postezi numai enormitati fara nicio rusine si te mai intrebi de ce ti se aduc reprosuri, critici, insulte. Pentru ca meriti, nu pentru ca suntem ratati de ne luam de baiat.winking
Daca as merge dupa ratiunea ta de taranete basinos plin de arfe si figuri as zice ca n-ai Facebook pentru ca esti un naspet. Dar, desigur, putin imi pasa de ce ai tu Facebook sau nu, dar e o problema cand ii judeci pe cei care au si-i bagi in aceeasi oala. Lasa ca tu suplinesti destul pe TPU ca inlocuitor de FB.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atata timp cat dai ignore dar stai sa imi postezi in continuare, clar esti unul. Nu te mai ascunde de adevar singur tembelule.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La cat esti de interesant si mincinos deopotriva cred si eu ca n-am avut nevoie sa stiu mai multe. Si bine ca m-am oprit la timp.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ps @Ratatule. E haios cum tu si bff/a ta ma faceti ratat fara viata dar nu eu sunt ala care urmareste raspunsurile altora doar sa comenteze ceva(adica ce faci tu de 2 luni in coa cu mine, zi de zi, zi de zi ), dupa ce ( ca ultimul ratat, repet ) dai repede ignore. SI cum mori tu de ciuda cand dau citate, merge unul acum. " VEzi paiul din ochiul celuilalt dar nu busteanul din ochiul tau".

| PumpkinDoll a răspuns:

30 si ceva, tot asa, prieteni si din familie si 2-3 persoane care s-au bagat in vorba cu mine despre anumite chestii

| username1053847 a răspuns:

132, majoritatea necunoscuti
Am avut si 2000, tot necunoscuti