| Narfundo a întrebat:

Caut niste informatii despre cainele ciobanesc german.Cum il pot dresa? Am tipat la el si odata l-am lovit acum am impresia ca ma uraste.Pe langa asta, din joaca ma mai musca de mana sau picior. Urasc asta! Astept niste sfaturi

Răspuns Câştigător
| Chαяtreux a răspuns:

Am si eu un caine ciobanesc german. Si numai daca ridic tonul la el cand face prostii simte. Odata a rupt o floare si am tipat: aaaaaaa! Ce ai facut maa? iesi sa nu te vad! si a stat cu botu pe labe toata ziua. Este un caine foarte sensibil si care se ataseaza de stapan foarte mult. Nu i-am facut nimic sa l dresez. Nu mi-am dorit asta dar prin iubirea si atentia pe care i-am acordat`o zi de zi toata familia a devenit un caine foarte destept. Cand spun 'pisicaaaa, unde i pisicaa?' fuge la locul unde a vazut pentru prima data o pisica, sau stie sa dea noroc, si cand ii zic 'sezi' sta jos. Dar nu mereu. Faza cu muscatul de mana si picior e ceva normal. oh go on este foarte razgaiat si prin joaca iti arata ca te iubeste, ca esti o companie placuta pentru el. Obisnuieste`te.