| Meme10Meme a întrebat:

Ce a fost inainte de Big Bang? Religiosii fanatici ca Heraclit sa nu raspunda.

Răspuns Câştigător
| CostinAlamariu a răspuns:

Am spus ca ateismul e un trend care se va termina ca orice alt trend. Nu neaparat de tot, desigur ca vor exista intotdeauna atei si probabil destul de multi, dar religiozitatea va fi intotdeauna dominanta in societate.

Ce legatura are asta cu înjuratul de atei?
Nici nu vorbeam de atei, ci de ateism.
Si de ce spui ca neg stiinta dupa care o intorci ca la Ploiesti zicand a "a stai recunosc ca de fapt n-ai facut asta".
E extrem de necivilizat si dubios sa minti si sa calomniezi. Si pentru ce? Ce castigi din calomnieri ieftine?

11 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Materie amorfa

| CostinAlamariu a răspuns:

Ce intelegi tu prin "religios fanatic"?
Nu tu insuti ziceai ca esti religios?

| Meme10Meme explică (pentru CostinAlamariu):

Da,dar nu fanatic laughing

| CostinAlamariu a răspuns (pentru Meme10Meme):

Te mai intreb inca o data. Ce inseamna "religios fanatic"?
Nici eu nu sunt fanatic. Nu fac decat sa imi accept religia ca fiind adevarata. Asta e minimul necesar pe care il poate face cineva. Cum poate fi asta fanatism?

| Meme10Meme explică (pentru CostinAlamariu):

Fanatic religios inseamna un om care de dragul religiei sale injura si ataca oamenii de alta credinta. Nu ti-am zis tie ca esti religios fanatic. Si alta forma de fanatism este sa negi stiinta.

| Meme10Meme explică (pentru CostinAlamariu):

Pe bune? Ti-ai schimbat numele? Iti bati joc de mine? Te-am vazut injurand niste atei, de aia zic ca esti fanatic

| CostinAlamariu a răspuns (pentru Meme10Meme):

1)Nu am înjurat niciun ateu
2) nu neg stiinta. E imposibil sa negi "stiinta". Stiinta este o metoda de cercetare a lumii naturale. Nu poti nega o metoda. Poti doar sa fii sceptic cu privire la rezultate. Ce e gresit in a fi sceptic cu privire la ceva?

| Meme10Meme explică (pentru CostinAlamariu):

Te-am vazut eu acum ceva timp. Nu am auzit de tine sa negi stiinta, asta recunosc. Dar te-am vazut odata ca ai zis ca ateismul o sa cada din nu stiu ce motiv legat de nu stiu ce.

| Meme10Meme explică (pentru CostinAlamariu):

Na,100 de puncte.

| CostinAlamariu a răspuns (pentru Meme10Meme):

Am spus ca ateismul e un trend care se va termina ca orice alt trend. Nu neaparat de tot, desigur ca vor exista intotdeauna atei si probabil destul de multi, dar religiozitatea va fi intotdeauna dominanta in societate.

Ce legatura are asta cu înjuratul de atei?
Nici nu vorbeam de atei, ci de ateism.
Si de ce spui ca neg stiinta dupa care o intorci ca la Ploiesti zicand a "a stai recunosc ca de fapt n-ai facut asta".
E extrem de necivilizat si dubios sa minti si sa calomniezi. Si pentru ce? Ce castigi din calomnieri ieftine?

| mastadont a răspuns:

Adevărul e că nimeni nu știe și probabil nici nu va ști pentru o lungă perioadă de timp, dacă nu pentru totdeauna.

| rapandula a răspuns:

Nu stim. De ce sa vorbim aberatii cand de fapt nu stim nimic?