| OoBunnyoO a întrebat:

Ce activitati va fac sa pierdeti notiunea timpului?

57 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Noapte buna,internetul, invatatul unde invat o limba straina, citesc carti, ma joc games brain, in mare parte TPU vorbesc de online, offline, plimbatul, cumparaturile, munca, conversatii etc tu?

| OoBunnyoO explică (pentru RAY):

De regula, nu prea pierd notiunea timpului. Ci pur si simplu aleg sa pierd timpul in loc sa fac ceva folositor. Stiu, nu este o alegere inteleapta. Dar, probabil cititul (mai ales daca este ceva interesant), chestiile diverse pe care le fac pe Internet, mai ales cand ajung de pe un site pe altul si apoi pe altul si apoi pe altul... (peste trei ore) si apoi pe altul. xD Si iesitul in oras imi mananca timpul, mai ales cand spun ca ies o ora, doua si stau vreo zece ore plecata, diverse hobby-uri (mai ales ca in ultima perioada am gasit o gramada, din cauza unor probleme de vedere) si nu in ultimul rand, invatatul. Mai ales cand imi propun sa invat o ora, doua si peste sapte, opt ore tot invatand sunt. Dar in mare parte sunt destul de constienta de timpul care trece. Pur si simplu il manvrez prost, gandindu-ma ca as putea sa mai citesc inca zece pagini sau pana termin capitolul si tot asa. big grin

| RAY a răspuns (pentru OoBunnyoO):

Ce citesti?

| OoBunnyoO explică (pentru RAY):

In mare parte beletristica sau chestii istorice. De regula romantate, caci nu am rabdare sa citesc istorie in termeni tehnici. big grin

| RAY a răspuns (pentru OoBunnyoO):

Stiinta nimic?

| OoBunnyoO explică (pentru RAY):

Ce gasesc pe Internet sau din reviste gen National Geographic sau EOS (este o revista stiintifica din Belgia - nu stiu daca apare si prin alte parti), dar carti stiintifice, nu. Imi sunt suficiente cele de la facultate care sunt pe domeniul meu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Muzica, sala, plimbatul, filme / seriale, chiar si gatitul.

| OoBunnyoO explică (pentru anonim_4396):

Deja mi s-a facut foame. laughing
.

| OoBunnyoO explică (pentru OoBunnyoO):

Scuze, punctul a fost contributia motanului. laughing

| RAY a răspuns (pentru OoBunnyoO):

Apropo m-am apucat de olandeza, poate o sa vizitez vreodata Belgia, tu cum te descurci cu ea?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru OoBunnyoO):

Taio si fa-ti ceva de mancare, nu murii de foame laughing

| OoBunnyoO explică (pentru RAY):

Poti sa o vizitezi. Au berea foarte buna. Iar mie nici macar nu imi place berea. laughing Dar, in fine, o pot aprecia.
Momentan este, relativ ok, avand in vedere ca invat in olandeza, in mare parte ma descurc. Mai ales daca este vorba de o conversatie formala sau la nivel universitar si vorbita de persoane cu olandeza clara. Dar cand o dau pe converastii informale si trebuie sa fiu atenta la tonele lor de accente diferite, pierd sirul destul de repede.

| OoBunnyoO explică (pentru anonim_4396):

Este ora doua, este cam tarziu sa mananc. O sa astept pana imi trece. laughing)

| OoBunnyoO explică (pentru RAY):

Si cum ti se pare olandeza?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru OoBunnyoO):

Mda, neata. am uitat ca nu toti mananca de 7 ori pe zi ca mine rolling on the floor

| OoBunnyoO explică (pentru anonim_4396):

Adevarul este ca la mine nu este problema cu mancatul, ci cu gatitul. laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru OoBunnyoO):

Pai sa stii ca voiam sa iti zic ca iti e lene sa gatesti nu de alta dar am zis ca poate te supara adevarul rolling on the floor))

| OoBunnyoO explică (pentru anonim_4396):

Ei, sunt fata mare, pot sa accept adevarul. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru OoBunnyoO):

Daca ai stii de cate ori am auzit asta de am ajuns sa traduc de fapt ca " sa nu te puna mama lui proces verbal sa zici adevarul" rolling on the floor

| OoBunnyoO explică (pentru anonim_4396):

Ei, din partea mea, nu ai primit nicio citatie. Deci cred ca esti safe. laughing

| Fatamuntilor a răspuns:

Orice activitate care imi face placere ma face sa imi pierd notiunea timpului(cititul, gatitul, timpul petrecut la PC, plimbarile)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acest site, desigur. Si cu siguranță ni se aplică la toti din când in când. Putem avea zile.
Si cand mai joc StarCraft 2.

| RAY a răspuns (pentru OoBunnyoO):

Foarte asemanatoare cu limba germana de fapt e o germana cu accent nordic european si asa 75% din cuvinte sunt asemanatoare cu limba germana, ca gramatica nu stiu momentan invat o mie de cuvinte

http://how-to-learn-any-language.com/......index.html

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Orice activitate alaturi de o fata frumoasa si desteapta

| mgtow a răspuns:

Munca si zilele libere

| Coquinne a răspuns:

Orice activitate in care ma implic, doooh.

| PedoBarbie a răspuns (pentru RAY):

Olandeza se vorbește în Olanda nu în Belgia.

| PedoBarbie a răspuns:

Internetul.

| Apetrei_Bogdan_1995 a răspuns:

Eu nu pierd niciodata notiounea timpului.
Imi place sa incep partida de CivV in antichitate dar pana in evul mediu unul dintre prieteni mei devine corupt de putere si incepe un razboi pentru "libertate si principi". Meciul se termina de obicei in perioda moderna fie prin victorie diplomatica fie prin razboi nuclear.Cum am spus, nici nu trenuie sa ma uit pe geam sa observ trecerea zilelor.

| OoBunnyoO explică (pentru PedoBarbie):

Olandeza se vorbeste si in Belgia. Mai precis neerlandeza, care este acelasi lucru cu olandeza. In fine, sunt traduse in acelasi fel. Dar olandeza este limba oficiala a Belgiei, alaturi de franceza si germana.