| OoBunnyoO a întrebat:

Ce activitati va fac sa pierdeti notiunea timpului?

57 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Munca si zilele libere

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Orice activitate alaturi de o fata frumoasa si desteapta

| RAY a răspuns:

Noapte buna,internetul, invatatul unde invat o limba straina, citesc carti, ma joc games brain, in mare parte TPU vorbesc de online, offline, plimbatul, cumparaturile, munca, conversatii etc tu?

| OoBunnyoO explică (pentru RAY):

De regula, nu prea pierd notiunea timpului. Ci pur si simplu aleg sa pierd timpul in loc sa fac ceva folositor. Stiu, nu este o alegere inteleapta. Dar, probabil cititul (mai ales daca este ceva interesant), chestiile diverse pe care le fac pe Internet, mai ales cand ajung de pe un site pe altul si apoi pe altul si apoi pe altul... (peste trei ore) si apoi pe altul. xD Si iesitul in oras imi mananca timpul, mai ales cand spun ca ies o ora, doua si stau vreo zece ore plecata, diverse hobby-uri (mai ales ca in ultima perioada am gasit o gramada, din cauza unor probleme de vedere) si nu in ultimul rand, invatatul. Mai ales cand imi propun sa invat o ora, doua si peste sapte, opt ore tot invatand sunt. Dar in mare parte sunt destul de constienta de timpul care trece. Pur si simplu il manvrez prost, gandindu-ma ca as putea sa mai citesc inca zece pagini sau pana termin capitolul si tot asa. big grin

| RAY a răspuns (pentru OoBunnyoO):

Ce citesti?

| OoBunnyoO explică (pentru RAY):

In mare parte beletristica sau chestii istorice. De regula romantate, caci nu am rabdare sa citesc istorie in termeni tehnici. big grin

| RAY a răspuns (pentru OoBunnyoO):

Stiinta nimic?

| OoBunnyoO explică (pentru RAY):

Ce gasesc pe Internet sau din reviste gen National Geographic sau EOS (este o revista stiintifica din Belgia - nu stiu daca apare si prin alte parti), dar carti stiintifice, nu. Imi sunt suficiente cele de la facultate care sunt pe domeniul meu.

| RAY a răspuns (pentru OoBunnyoO):

Apropo m-am apucat de olandeza, poate o sa vizitez vreodata Belgia, tu cum te descurci cu ea?

| OoBunnyoO explică (pentru RAY):

Poti sa o vizitezi. Au berea foarte buna. Iar mie nici macar nu imi place berea. laughing Dar, in fine, o pot aprecia.
Momentan este, relativ ok, avand in vedere ca invat in olandeza, in mare parte ma descurc. Mai ales daca este vorba de o conversatie formala sau la nivel universitar si vorbita de persoane cu olandeza clara. Dar cand o dau pe converastii informale si trebuie sa fiu atenta la tonele lor de accente diferite, pierd sirul destul de repede.

| OoBunnyoO explică (pentru RAY):

Si cum ti se pare olandeza?

| RAY a răspuns (pentru OoBunnyoO):

Foarte asemanatoare cu limba germana de fapt e o germana cu accent nordic european si asa 75% din cuvinte sunt asemanatoare cu limba germana, ca gramatica nu stiu momentan invat o mie de cuvinte

http://how-to-learn-any-language.com/......index.html

| PedoBarbie a răspuns (pentru RAY):

Olandeza se vorbește în Olanda nu în Belgia.

| Fatamuntilor a răspuns:

Orice activitate care imi face placere ma face sa imi pierd notiunea timpului(cititul, gatitul, timpul petrecut la PC, plimbarile)

| LoveSleep a răspuns:

Când îți citesc răspunsurile, pierd noțiunea timpului.
(Eu aș pune limită de caractere).

| OoBunnyoO explică (pentru LoveSleep):

Avand in vedere ca mereu ai dificultati in a-mi citi raspunsurile si in general, orice raspuns mai lung de cinci fraze, chiar incep sa cred ca ai o problema. Iar acum, mai ales ca sustii ca pierzi si timpul incercandu-te sa te concentrezi pe raspunsurile mele nu pot decat sa ma simt putin vinovata si chiar imi pare rau de tine. La inceput am crezut ca doar glumesti, dar vad ca tot insisti cu afirmatia asta si observ ca pe deasupra, nici nu inteleg prea des ce spun. ADHD sau ADD, depinde ce forma ai, chiar poate fi o problema si imi pare rau ca trebuie sa treci prin asta. Acum cativa ani chiar am facut voluntariat la un centru pentru copiii care sufera de autism si adhd, asa ca imi pot imagina ca nu iti este usor. Te-ai gandit sa urmezi un tratament? Stii..nu este o rusine. Uite, am gasit aici cateva site-uri pentru tine:
http://www.artadhd.baboom.ro/......II-CU-ADHD
Iar daca vrei un tratament mai natural, uite aici ceva:
http://www.terapii-naturiste.com/calivita/afectiuni-tratamente/adhd.htm

Mult succes iti doresc! Poate data viitoare cand ne intalnim, poate vei reusi sa avansezi de la cinci fraze, la sase. :) Nu uita! Totul este posibil prin munca si excercitii.
P.S. Am incercat sa caut niste site-uri cu putin text, avand in vedere problema ta. Insa nu am gasit. Sper ca te vei descurca.

| LoveSleep a răspuns (pentru OoBunnyoO):

Nu mă dezamăgești niciodată laughing

| RAY a răspuns (pentru LoveSleep):

Pierzi notiuna timpului cand vezi ca si femeile sunt inteligente a?

| anonim_4396 a răspuns (pentru OoBunnyoO):

Nu are nimeni dificultăți în a citi răspunsurile tale. Pur și simplu ți se face silă fiindcă vorbești mult și nu spui nimic, iar mai rău e că nu știi de glumă.

| OoBunnyoO explică (pentru anonim_4396):

Imi pare rau ca ti se face sila. Vrei sa iti aduc un lighean? Banuiesc ca lectiile de la scoala sunt prea obositoare. Este destul de amuzant de observat ca aceeasi afirmatie, si anume ca am raspunsuri longevive, dar fara continut, vine in general de la pustanii de 15, 16 ani.
Iar apoi, avand in vedere ca nu ti-ai dat seama ca raspunsul meu anterior nu este nimic mai mult decat un mare troll si pe deasupra ai mai sarit si ca arsa din cauza asta, ma face sa ma gandesc ca nu eu sunt cea care nu stie de gluma.

| anonim_4396 a răspuns (pentru OoBunnyoO):

Ba tocmai asta e problema. Aia era tentativa ta de a raspunde usturator. Cu umorul n-ai insa vreo tangenta.

| OoBunnyoO explică (pentru anonim_4396):

Poate nu ai observat, dar el este cel care a inceput discutia cu un troll. Sa inteleg ca "prietenul tau" stie de gluma, dar eu ca ii raspund tot cu un troll nu stiu. Nu stiam ca troll-ul meu adresat lui ti-a ranit sentimentele. sad Poate TPU ar trebui sa devina pg 13.
Draga mea, bine ai venit pe Internet. Parca spuneai ca joci StarCraft 2, credeam ca esti obisnuita cu troll-urile pe Internet. A..sau stai..probabil esti una dintre fetele care "joaca". Lasa-ma sa ghicesc singleplayer offline? Sau "I have boobs, please be nice and let me win?". laughing
Oricum, cred ca prietenul tau va supravietui. Poate ar trebui sa ii sugerezi sa incepeti o misiune, numita ceva de genul "Teenage Love" pentru a curata Internetul de trollii rai ca mine. Desi s-ar putea sa apara un conflict de interese, avand in vedere ca si prietenul tau este tot un troll.

| anonim_4396 a răspuns (pentru OoBunnyoO):

Nu, nu, nu. Il am cumparat. Si joc si ranked. happy Nu stau nici sa fac performanta. Nu ma atrage in asa hal si iti mai aduce si nervi. Dar da, ca tot adusesi vorba, astept si campania de luna viitoare.

Care e faza cu mine? De cand sunt eu fata? Sau asa te amuzi tu? Succes! happy
Pai ca el stia sau nu de gluma...ti-a zis-o scurt si la obiect intr-un mod provocator, tocmai de aia e mai amuzant. Tu insa ce i-ai raspuns apoi? I-ai picat chiar fix in capcana replicii precedente!

| OoBunnyoO explică (pentru anonim_4396):

Nu esti fata? Dupa raspuns as fi zis altceva. Ok, scuzele mele. :))) Ma gandeam ca numai fetele pot fi atat de sensibile, mai ales cand vine vorba de bunastarea altor membrii. Dar ok. :)) Stii, sunt multi tipi pe Internet care sustin ca au sani. :)) Inca nu este exclusa ipoteza "I have boobs, be nice and let me win", chiar daca esti tip. Sunt destui tipi care joaca "ranked" doar datorita sanilor virtuali. :)

Reformuland, dragul meu, ceea ce i-am scris eu nu a fost raspuns lung, mai ales daca stai sa te uiti ca aproape jumatate din comentariu, sunt linkurile.

Fyi, asta este un comentariu lung: http://www.tpu.ro/......te-ori-ca/

| Coquinne a răspuns (pentru OoBunnyoO):

Asta e reactia pe care o starnesti cand iti sunt citite raspunsurile.

https://goo.gl/vYGw5A

PS. Are sani. Pe ai mei. Sunt de-ajuns.

| OoBunnyoO explică (pentru Coquinne):

Poate ar trebui sa arunci si tu un ochi peste linkurile de mai sus (avand in vedere raspunsurile tale formate din trei cuvinte, fara pic de informatie). Iar apoi, ti-as sugera sa iti cauti si niste prieteni, mai ales ca folosesti un site conceput pentru sfaturi, numai pentru a face conversatii.

| Coquinne a răspuns (pentru OoBunnyoO):

Perspicacă, nu am ce zice.
da, tu ai prieteni...aruncati in neant cu romanele tale balmajite ca ale bursucului.

| OoBunnyoO explică (pentru Coquinne):

Oh wow. Asta este unul dintre cele mai proaste rapsunsuri pe care le-am auzit venind inapoi. Si nici macar nu ma refer la tentativa ta ingenioasa de a inventa cuvinte noi. laughing) Totusi, intorcandu-ma acolo, se pare ca nici macar nu ai suficiente cunostinte de limba romana incat sa te exprimi fara sa inventezi propriile cuvinte. Apropo, asta este o chestie pe care, de regula, copiii de 2, 3 ani o fac. laughing) Nu-i de mirare ca ai probleme in a citi orice raspuns format din mai mult de zece propozitii.

| Coquinne a răspuns (pentru OoBunnyoO):

*snoring*
a! ce? hâ? where am I?
ah, imi cer scuze, am adormit in timp ce-ti citeam raspunsul.
am scapat de insomnie, multumesc.
ma duc sa arunc tabloul cu oile pe care le numaram degeaba ca sa adorm.

| OoBunnyoO explică (pentru Coquinne):

Ma bucur ca te-am ajutat sa iti rezolvi problema.
Bloop bloop. happy Poate limba asta o vei intelege mai usor.

| gemeni6226 a răspuns:

Cand vorbesc cu persoana iubita, cind citesc o carte buna, cind port o conversatie interesanta cu un prieten, prieten-a.

| PedoBarbie a răspuns:

Internetul.

| OoBunnyoO explică (pentru PedoBarbie):

Olandeza se vorbeste si in Belgia. Mai precis neerlandeza, care este acelasi lucru cu olandeza. In fine, sunt traduse in acelasi fel. Dar olandeza este limba oficiala a Belgiei, alaturi de franceza si germana.

Răspuns utilizator avertizat
| syd a răspuns:

Auditia anumitor piese.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Muzica, sala, plimbatul, filme / seriale, chiar si gatitul.

| OoBunnyoO explică (pentru anonim_4396):

Deja mi s-a facut foame. laughing
.

| OoBunnyoO explică (pentru OoBunnyoO):

Scuze, punctul a fost contributia motanului. laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru OoBunnyoO):

Taio si fa-ti ceva de mancare, nu murii de foame laughing

| OoBunnyoO explică (pentru anonim_4396):

Este ora doua, este cam tarziu sa mananc. O sa astept pana imi trece. laughing)

| anonim_4396 a răspuns (pentru OoBunnyoO):

Mda, neata. am uitat ca nu toti mananca de 7 ori pe zi ca mine rolling on the floor

| OoBunnyoO explică (pentru anonim_4396):

Adevarul este ca la mine nu este problema cu mancatul, ci cu gatitul. laughing)

| anonim_4396 a răspuns (pentru OoBunnyoO):

Pai sa stii ca voiam sa iti zic ca iti e lene sa gatesti nu de alta dar am zis ca poate te supara adevarul rolling on the floor))

| OoBunnyoO explică (pentru anonim_4396):

Ei, sunt fata mare, pot sa accept adevarul. laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru OoBunnyoO):

Daca ai stii de cate ori am auzit asta de am ajuns sa traduc de fapt ca " sa nu te puna mama lui proces verbal sa zici adevarul" rolling on the floor

| OoBunnyoO explică (pentru anonim_4396):

Ei, din partea mea, nu ai primit nicio citatie. Deci cred ca esti safe. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acest site, desigur. Si cu siguranță ni se aplică la toti din când in când. Putem avea zile.
Si cand mai joc StarCraft 2.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca stau acum sa citesc mai bine intrebarea ma mir ca nimeni nu a zis ceva de sex laughing. acolo chiarca nu stai sa te uiti la ceas

| OoBunnyoO explică (pentru anonim_4396):

Adevarat. laughing) Ei. oamenii nu au vrut sa discute despre momentele lor intime. laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate pentru că nimeni nu stă o zi întreagă făcând asta, duuuh!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dormitul.

| OoBunnyoO explică (pentru anonim_4396):

Adevarat graiesti. La asta nu m-am gandit. laughing)

| mada1820 a răspuns:

Orice fac cu iubitul meu ma face sa pierd notiunea timpului, absolut orice.

| Apetrei_Bogdan_1995 a răspuns:

Eu nu pierd niciodata notiounea timpului.
Imi place sa incep partida de CivV in antichitate dar pana in evul mediu unul dintre prieteni mei devine corupt de putere si incepe un razboi pentru "libertate si principi". Meciul se termina de obicei in perioda moderna fie prin victorie diplomatica fie prin razboi nuclear.Cum am spus, nici nu trenuie sa ma uit pe geam sa observ trecerea zilelor.

| OoBunnyoO explică (pentru Apetrei_Bogdan_1995):

Nu am incercat niciodata CivV, dar ma face sa ma gandesc la Age of Mythology sau Age of Empires. Este cumva in genul? Imi amintesc cum pierdeam vremea in adolescenta cu ele. big grin

| Apetrei_Bogdan_1995 a răspuns (pentru OoBunnyoO):

CivV e destul de diferit. CivV e jucat in ture nu in timp real.

| Coquinne a răspuns:

Orice activitate in care ma implic, doooh.