| Dan a întrebat:

Ce ai face cu un 1.000.000 de euro?

Răspuns Câştigător
| matura a răspuns:

In primul rand, nu pot sa cuprind cu gandul aceasta suma.
Apoi, avand in vedere ca am trei copii as da fiecaruia cate 20. 000 de euro.Pentru mine si sotul meu, as opta pentru 10. 000 euro, iar restul as da, in mod sigur bisericii catolice din Chitila, unde sunt copiii cu handicapuri si batrani fara sperante.Toti sunt ajutati de maicutele din ordinul maicii Tereza.Este o fundatie care depinde de mila celor care-si aduc aminte ca sunt si oameni nevoiasi.
Cam asta as face. Daca va mai renunta careva din familie la o parte din suma oferita, tot la biserica as da.

24 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Mi-as plati datoriile!

| Silvia a răspuns:

As cumpara un mall plin cu haine, pantofi, machiaje, produse pentru par, toate lucrurile de care au nevoie fetelebig grin.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Multelaughing
Mi-as cumpara multe haine, accesori, farduri, pantofi laughing
As cumpara tot ce am nevoie eu si familia mea big grin

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

As dona jumatate la un camin de copii, iar cu diferenta as achita ratele la apartamente pentru cei 3 copii casatoriti, daca va fi posibil sa le cumpar celorlalti 2 cate un apartament (sunt studenti in anul I si III ). Vise...

| lia a răspuns:

Nu-mi place sa ajung atat de departe cu visele...

| SweetCandy a răspuns:

I-as face fericiti pe ai mei si din ce mai am as da copiilor din casele de plasament!happy

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

I-as folosi pentru a ma muta in Elvetia. As face o mica vacanta si mi-am continua studiile. Evident, o parte i-as transfera familiei si as contribui semnificant la ameliorarea sanatatii mamei mele.

| Ana a răspuns:

Pai...big grin
mi-as construi o casa maaaare, masini ( Volswagen Passat ) + BMW, o afacere, mi-as cumpara haine, pantofi etc. si deageaba mai zic k oriqum nu am banii aia si visez degeaba big grin

| Cryssy a răspuns:

Nu pot sa stiu exact ce as face cu ei... dar sigur mi-as cumpara o casa, cele necesare si as da si celor care au nevoie de bani(celor nevoiasi).

| Dan explică:

Eu as dona toti banii unui camin de batrani.

| Gregory a răspuns:

Salutare! S-ar putea face multe cu aceasta sumă. Aş ajuta cât mai mulţi oameni şi cât mai multe instituţii!

| alexdop21 a răspuns:

As merge intr-un concediu de 1 luna unde sa cheltui cel putin 30000 de mii, iar cu restul de 70000 de mii mi-as deschide afacerea la care visez de o viata intreaga.

| RetroX a răspuns:

10. 000. 000 de euro smug

| lostcontrol12 a răspuns:

Daca 30000+70000 fac un milion...mai trebuie sa t duci pe la scoala.eu sincer mi-as face o casa si mi-as lua o masina normala. o Insignia cred.si restul i-as baga in banca:X

| adrianhasde a răspuns:

Mi-as deschide o mega afacere si in 3 ani de zile dintr-un milion de euro as face 30 milioane de euro. Cine stie, cunoaste. Sunt putini bani sincer chiar daca nu-i am, numai casa pe care mi-as construi-o ar costa 10 milioane de euro apai restul.

| lily09 a răspuns:

Pai in primul rand mi-as angaja un contabil..sa nu ma mai stresez..hahhaahhaaha....si un agent la bursa....si abia apoi m-as gandi la ce sa fac cu banii....hahahaa

| Mony a răspuns:

Pai mias lua o masina, o casalaughing, as pleca in lumeelaughing si nu mai stiu mullte

| bluerose a răspuns:

Primul lucru pe care l-as face ar fi sa-i impart cu fratele meu. Apoi... doamne cate-mi trec prin minte... happy

| adinescu a răspuns:

Casa, masina, afacere de viitor, platesc cursurile mele, ajut fam, ma distrez sunt cv bani as avea c face. cel mai imp e sa-i investesti destept

| titi_1218 a răspuns:

In primul rind i-as investi in ceva care sami aduca dublul. apoi as da o parte la o casa de copii ca ei sunt viitorul, mias ajuat famili sa nu le lipseasca nimic, si toti prietenii apropiati, mi-as construi o casa si mie si la cei dragi mi-as cumpara haine, bijuterii, as merge in locuri foarte frumose adica in vacanta sa vad lumea si i-as lua si pe altii cu mine... dar niciodata nu mi-as schimba prietenii si familia si nici demnitatea nu as pierdi-o pentru nimic in lume... dar sper macar jumate sa se implineasca... din ce am spus...pa-pa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa-i am si dupa o sa vezi ce fac cu ei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

I-as imbata si le-as fura portofelul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aş face o fundaţie, un azil, aş vizita Muntele Athos... ţinând cont că sunt "ortofaptofil", aş face numai fapte bune...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O afacere prin care sa-mi creez si mie si altor cativa romani pe cat posibil un trai decent.As incerca sa arat ca daca este unitate si la rau si la bine (si nu suntem hapsani) vom depasii orice dificultate.Valabil pentru familii; companii si in primul rand pentru Romania.