| ovidiuru a întrebat:

Ce ai prefera ca arma? Pistol sau sabie?
De ce? In ce film, serial, anime ai vazut si te pasioneaza?

Răspuns Câştigător
| Woodenpints91 a răspuns:

Observ că toţi au ales pistol, în speranţa că te protejează mai bine, deşi pun pariu că nimeni din ei nua tres vreodată cu un pistol să vadă cum e.
Da, în lupta de la distanţă, când vrei să omori pe cineva fără şă te apropii prea mult de el, un pistol e cea mai bună soluţie, atâta timp cât nimereşti din prima.
Însă într-o luptă aproape corp la corp, un pistol e inutil şi mizez pe sabie.
Plus că la sabie nu rămâi fără gloanţe.

Aleg maceta:
http://militarytrend.ro/2828-3277-thickbox/maceta-.jpg

| ovidiuru explică (pentru Woodenpints91):

Si eu prefer tot sabia! bine ales!
eu aleg sabia lui odin ( pare din anime ) : http://www.dekoschwerter.de/sword-odin-p-64.html?cPath=22
P.S uitete la toate imaginile si spune-mi daca iti place

11 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Mereu am fost fascinat de sabie ca arma. Pistolul mi se pare banal.
Sabia presupune abilitatea de a o manui suficient de bine.
Long live the maceta!

http://www.youtube.com/watch?v=QvsQ9hYKq7c

| Holocaust a răspuns:

Pistol.Mi se pare mai usor de manuit.
Ca si film...nu stiu.Probabil ca Wanted.

| KaterinkaBoy a răspuns:

Pistol categoric. Ucide rapid, eficient si curat, iar daca ai amortizor o face chiar silentios.Bonus,in ciuda a ce spune Woodenpints91 am tras cu pistolul in repetate randuri si intr-o perioada scurta poti devenii un tintas decent.Bafta.winking

| ovidiuru explică (pentru KaterinkaBoy):

M-da voi alegeti pistol deoarece va credeti ca in cs ca de fapt tu nu poti muri si esti mare smecher daca ai pistol! chiar daca tragi de la distanta daca te infrunti cu un manuitor de sabie esti inutil de aproape ba chiar el poate sa se apere deoarece cu precizia iti poate taia gloantele trase.

| KaterinkaBoy a răspuns (pentru ovidiuru):

WTF? Dublu WTF....Copile te-ai uitat cam mult la desene.Cum mama dra*u poate sa nimereasca ala cu sabia un glont care la gura tevii are 360m/s? Sunt inutil de aproape...fa pasi! Daca sunt letal de la distanta cu atat jai mult sunt letal si de aproape.Sa vad cat da bine manuieste smecheru sabia cu un glont intre ochii.Plus ca pot anticipa miscarile sabie si ma pot feri sau para loviturile pe cand sa la pistol as vrea sa vad cum opreste ala gloantele.Adica da, le opreste cu propriul corp pana cand cade rapus, rece si mort. Sfatul meu prieteneste, lasa jocurile, benzile desenate si SF-urile ca nu-ti fac bine.Revino cu picioarele pe pamant.Bafta.P.S.: Aproape uitasem.Nu-mi place C.S. si nu recomand datorita jocurilor video.Recomand fiindca am vazut cu ochii mei poterea armelor de foc si crede-ma ca daca folosesc arma potrivita, ii remodeles creierii oricarui maiestru ninja atat de la 2 metrii cu un pistol cat si de la 1, 8 Km cu un Sniper precum AS50.

| GoddessMaui a răspuns:

Katana mi-a placut mereu.
http://fc03.deviantart.net/......tMan85.jpg
Vreau sa ajung ca Yoshimitsu.

| Dumnezău a răspuns (pentru GoddessMaui):

Si tu ai ars noptile de copilarie aiurea cu Tekken? laughing

| GoddessMaui a răspuns (pentru Dumnezău):

Au trecut 13 ani de zile si inca imi place Yoshimitsu si Jin Kazama mai ales. Tekken e jocu' meu de suflet. Dar m-am indragostit si de Soul Calibur, am terminat 3-ul. Jocurile imi distrug ficatiihee hee

| RazvanRo22 a răspuns:

Cred ca pistol, din motive de siguranta. Poti ataca de la departare.

| cuvuliuc a răspuns:

Pistol pot spune ca e mai sigur
filmul 007 coordonata sckyfal aparut recent