| Elly55 a întrebat:

Ce alegeti dintre genurile de muzica:
R&B, pop, rock, manele, opera, populara.(sunt foarte multe care nu imi plac)
Astept cat mai multe pareri.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

R&B - unele mai merg, presupun că există excepții în toate genurile muzicale. Nu mai ascult de mult.
Pop - depinde și la care te referi. Madonna, Cher, Eurythmics de exemplu, care se ascultă și acum? Sau Justin Bieber, Selena Gomez și Miley Cyrus, care vor dispărea în maxim 5 ani și nimeni nu își va aminti de ei?
Rock - n-am nevoie de argumente. E prea complex pentru a-l descrie. E genul meu preferat. Îmi dă energie și optimism de fiecare dată. Ador acea chitară electrică prezentă, sunetul ei mă umple de adrenalină. Când ascult rock, nu pot sta pe scaun. Îmi vine să mă plimb în toată camera și să fredonez melodia și să gesticulez. Mă umple de energie.
Opera - Liniștește. Muzica asta are mai multe întrebuințări. Este foarte sănătoasă și ai multe de învățat din ea. Nefiind muziciană, probabil nu o înțeleg pe deplin, dar o înteleg. Eu sunt puțin mai zăpăcită și ascult mai rar, dar tot ascult.
Populara - n-are pic de noimă după mine. Nu îmi place, dar după cum s-a zis, măcar păstrează tradițiile românești. Detest muzica de petrecere în general.
Cam asta ar fi.

11 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Rock de mii de ori

R&B -ul este acceptabil în situații speciale. Dar nu ascult aproape deloc.
Pop-ul de după 2005 e un rahat.
Manele - universul inculților.
Operă - cultură la pachet, dar nu mă omor cu genul ăsta.
Populară - acest gen are frumosul lui fiindcă păstrează cultura și tradițiile românești, dar nu ascult.
Baftă

| purplegirl1234 a răspuns:

Eu ascult rock si pop uneori r&b in niciun caz manele sau opera sau populara!

| Elly55 explică:

Imi place cum ai formulat, Jelli!

| Elly55 explică:

Dupa mine ar fi:
R&B ascult foarte des si pop...si rap dar nu am scris toate genurile decat cele ce imi veneau pe moment...
rock nu imi place dar...rock-star sau ceva de genu`
manele in niciun caz
opera NU
populara DELOC

| Elly55 explică:

Da...si mie.dar care este numele tau adevarat?

| Elly55 explică:

Ok.

| Kidd03 a răspuns:

Eu ascult rap si rock. Manelele nu le suport. Populara merge la o nunta. Pop, house. eh si astea merge in discoteca. Dar acasa in nici un caz.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Combinati opera + rock si iese unul dintre cele mai placute genuri de muzica din lume. Symphonic Rock/Metal-ul.
Dupa celelalte genuri nu ma omor, iar maneaua...nu cred ca poate fi considerata un gen de muzica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mersi, Teo de apreciere. Îmi pare bine că ne înțelegem.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda...Ana mă cheamă...

| NegativeCreep a răspuns:

Rock şi operă.