| DamaryRocha a întrebat:

Daca ar fi sa alegeti intre manele si muzica rock ce ati alege?

Răspuns Câştigător
| TeoPT a răspuns:

Eu nu înțeleg manelele. Nu înțeleg cum poate maneaua să fie numită gen de muzică, nu înțeleg care e scopul acestui așa-zis gen de muzică, nu înțeleg ce o fi așa interesant să îi asculți pe babuinii ăia beți care rostesc aceleași cuvinte de 500 de ori pe melodie "dusmani" "dolari" și cam atât. Să mor dacă înțeleg lucrurile astea.

13 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Cum poți să întrebi așa ceva?
Dacă manelele măcar ar fi muzică...

Rock! Irefutabil!

| Holocaust a răspuns:

Cu siguranță rock, indiferent de subgenuri.
'Manele" n-am ascultat şi nu voi asculta.
Sunt curioasă dacă va spune vreun deştept că "manelele e viața lui".

| MyObsession a răspuns:

Mă omule, chiar att de prost eşti?
Cum să compari rahatu' ăla nici muzică nu o pot numii cu muzica rock?
RockDownload: eType1.com/f.php? F70eRY
-ul nu poate fi comparat cu nimic, rock-ul şi metalul sunt SUPERIOARE celorlalte genuri.Adică stai, nici alea nu pot fi numite muzică fiindcă sunt făcute pe calculator suntelele alea, chiar şi rap-ul. Dacă nu era mixtape-ul rapperii se pişau pe ei.

| Andreea0678 a răspuns:

Cu siguranţă nu manele x_x

| Damii a răspuns:

Muzica rock...manele sunt de prost gust big grin

| wforweirdo a răspuns:

Nu stau nici o secundă pe gânduri, nu poţi să compari rock-ul cu manelele.
Nu am ascultat o manea de la cap la coadă niciodată, dar ălea 5 secunde de la început mi-au ajuns. Nu suport manelele.
Cât despre rock, iubesc rock-ul.

| Bleed a răspuns:

Rock-ul inseamna totul pentru mine. Chiar si proasta de-as fi, muzica rock va fi mereu alegerea mea.
Dar nu inteleg rostul intrebarii. straight face Incultii asculta menele, oamenii adevarati, cu judecata si sentimente, asculta MUZICA ADEVARATA, adica rock! Nu stiai asta?

| Mikezilla a răspuns:

Rock clar.Maneaua e pentru inculti

| romy45 a răspuns:

Nu exsista chef fara MANELE asa spune un sondaj pe acest site http://www.radioamy.ucoz.com majoritatea voturilor sunt pentru manele, rockul are doar o mica parte din voturi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rock! Mai intrebi?
Manelele - le asculti la petreceri, si doar beat ai putea zice ca iti plac
Rockul - il asculti cu urechile si cu ratiunea, te marcheaza, crede-ma
Manelele - sunt pentru inculti, multe din ele fiind si gresite gramatical, au si foarte multe clisee, iar versurile sunt de clasa a cincea, aceeasi linie melodica, aceeasi voma de instrumental cu tente orientale la fiecare melodie
Rock - il creeaza geniile, metaforele sunt originale (aici ma refer la rockul bun), nu oricine il poate compune si creea, iar pentru a crea instrumentalul ai nevoie de ceva ani de pregatire muzicala
Rock - transmite un mesaj bun de luat in seama, nu oricui ii place si nu oricine il intelege
Manele - transmit un mesaj bun de digerat doar pentru inculti si pentru oameni cu numarul IQ-ului identic cu cel de la varstei. Numai placerile oamenilor de la nunti specific romanesti, stupide

Mai vrei?

| NegativeCreep a răspuns:

1. Manelele nu sunt muzică.
2. Aleg rock.

| XxALexaNdrA a răspuns:

Rock, normal. nu toata lumea intelege muzica rock. manelele le inelege oricine.

| Dumnezău a răspuns (pentru TeoPT):

Nu numai despre asta se vorbeste in manele.Sunt si zeci in care se vorbeste despre dor de tara,si chestii de gen.Ah, tara mea de glorii, manca-t-as.Si mai sunt si unele in care se vorbeste de iubire, dar de obicei sunt cu linie melodica furata si cu versuri superficiale.

Iar ca raspuns la intrebare eu zic asa:

Rock>Muzica Clasica>Ambientala>Reggae>Rap>Dubstep>Manele>Populara>House

| TeoPT a răspuns (pentru XxALexaNdrA):

Eu nu înțeleg manelele. Nu înțeleg cum poate maneaua să fie numită gen de muzică, nu înțeleg care e scopul acestui așa-zis gen de muzică, nu înțeleg ce o fi așa interesant să îi asculți pe babuinii ăia beți care rostesc aceleași cuvinte de 500 de ori pe melodie "dusmani" "dolari" și cam atât. Să mor dacă înțeleg lucrurile astea.