| ratuska a întrebat:

Ce ar trebui sa fac sau sa ma comport cu sotul meu, eu am descoperit acum o luna ca el vorbea cand era la munca cu o tipa, respectiva cica ar fi dintr-un oras mai indepartat Pitesti. Sotul mi-a recunoscut ca au vorbit doar prin mesaje si de cateva ori la tel, la fel si ia a recunoscut la fel ca i-am trimis msg. La fata nu s-au vazut deloc decat prin MMS-uri; asta se intampla inca de dinainte de nunta cu vreo 3 saptamani, acum a trecut de atunci 4 luni de la nunta dar el nu o mai cauta, in schimb ea da, incearca sa ii zica ca de ce nu mai pot vorbi prin telefon si ca de ce nu il lasa sotia (adica eu)sa fie amici. El mi-a marturist tot, ca au vorbit doar prin telefon si ca ea stie de mine, ba chiar a vazut si o poza cu mine, ca vorbea cu ea mai mult asa ca sa vada cum mai gandesc alte fete. Noi suntem impreuna de 8 ani si casatoriti de 3 luni si ceva.Acum el nu a mai vorbit cu ea si mi-a zis ca daca il mai suna ii respinge apelul, dar aultima oara ea l-a sunat si ei au vorbit cam 40 min in tel, cand eu am aflat el mi-a zis ca incerca sa ii explice ca sa-l lase in pace, si ca nu mi-a zis ca sa nu ma supar iar si ca sa menajeze relatia. Ce sa fac sa-l cred, cum sa ma comport in continuare pentru ca noi ne iubim?

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Incurajeaza-ti sotul sa mentina relatii de amicitie cu persoanele cu care isi doreste. Cea mai mare greseala este sa-i interzici. Din tot ce ai povestit, nu vad nici un motiv sa te simti amenintata in vreun fel. Nu-l mai interoga daca si cat vorbeste cu ea, nu-l verifica, in definitiv e un adult nu un minor si tu esti mama lui sa-l controlezi. Invata sa ai incredere in el si mai ales sa-l respecti, pe si prietenii lui.

| fabiola a răspuns:

Trebuie sa il crezi dar in acelasi timp el trebuie sa faca ceva concret pentru linistea ta, de exemplu sa-si schimbe nr de tel, pentru a nu se mai complace in explicatii.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrea sa vorbeasca si sa stie de ale fetelor, de ce nu te intreaba pe tine? nu are incredere? trebuie sa discutati orice problema nu? casnica, economica, sentimentala, sexuala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De unde ti-a vazut poza? ce va nu ii in regula acolo daca te iubeste o rupe cu ea, dar ma mira faptul ca a mai vb cu ea 40 de min ceva ii putred la mijloc. grija mare. daca te iubeste schimba nr de tel.