| NoBineCeSăZâc a întrebat:

Ce ar trebui să știu despre politică în general ca să nu fiu considerată ignorantă?
Nici odată nu m-a prea atras și știu chestiile de bază încât să nu „mor", dar am început să mă gândesc.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In primul rand ar trebui sa stii oferta electorala inainte de alegeri.
cine candideaza, ce convingeri are partidul din care face parte, ce programe promoveaza, ce politici economice promoveaza si mai ales istoria paridului sau a candidatului.

Asta ar fi primul pas ca sa poti vota in cunostinta de cauza