| amandina_9414 a întrebat:

Ce as putea sa fac intr-o plansa cu tema:roadele pamantului.cine are cea mai buna idee primeste fundita.

5 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Desenezi un corn al abundenţei din care se revarsă toate fructele şi legumele posibile iar alături nişte snopi de grâu (cereale în general), ceva în genul ăsta http://ramaker.files.wordpress.com/2008/11/cornucopia.jpg ori http://www.istockphoto.com/......plenty.jpg

| gigiro a răspuns:

Intr-o parte a plansei poti sa desenezi un fel de deal unde lumea culege vita de vie, iar in cealalta parte, in functie cum poti, fie o livada cu ladite, cu un tractor, sau un fel de gradina de legume. Mai poti face ceva cu capite de fan, grane coapte.

| LoveMusic a răspuns:

Poţi lua o planşă făcută din polistiren. O împarţi în 4 părţi egale şi pe fiecare prinzi cu ace foaie creponată, la fiecare anotimp (1 parte - 1 anotimp). vară: galben. primăvară: verde iarnă: albastru toamnă: maro/roşu. Pe fiecare faci din carton pomi, copaci, verdeaţă, frunze, apă, animale, case. specifice sezonului. ca oraşe şi natură. cel mai mult natura pentru că acelea sunt "Roadele Pământului". Succes în realizarea machetei şi sper că te-am ajutat. Pupici kiss

| BiaJ a răspuns:

Pai ai putea sa faci un fruct sau o leguma ceva si sa o colorezi cu, culorile pamantului. iar pe fundal sa faci oameni ce muncesc pe camp baga si tu acolo.laughingbig grin

| danaalexandra00 a răspuns:

Poti face o femeie pe un camp cu un cos pe cap, iar in cos sa fie fructe sau legume...si ai putea face la sfintit, iar femeia sa nu se vada asa bine. adica sa se evidentieze mai mult silueta ei decat detaliile, sa folosesti o gama calda: mult galben, portocaliu si griuri colorate[ asa ne spune profa` de desen: sa folosim multe griuri colorate]