| fdfddffddfdf a întrebat:

Ce ați alege dintre BMW seria 3 an 2012 3.5 diesel, 285 cai, cu consum de 7/sută și același model, dar 2.0 diesel, cu un consum sensibil mai puțin comparativ cu primul la un preț similar, singura diferență dintre ele constând în faptul că cel de 3, 5 litri este Euro 4, iar 320-ul este Euro5?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Logic ca ala de 2.0 taxe mult mult mai mici, consum mai mic, poluare mai putina si putere suficienta pentru folosirea de zi cu zi.

si prima versiune prezentata de tine tind sa cred ca nu exista. Nu stiu sa aiba bmw motoare de 3.5 diesel si nici nu ar avea cum un motor din 2012 sa fie euro 4

| fdfddffddfdf explică (pentru suntserios):

Există această versiune, trebuie doar să te documentezi cu privire la mașini, poftim: https://www.auto-data.net/ro/?f=showCar&car_id=27780

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru fdfddffddfdf):

Sau poate tu, pentru ca dupa cum ziceam, nu ar emotor de 3.5 si doar un motor de 3.0
Ai citit macar ce mi ai dat in link?

Volumul motorului 2993 cm3

Daca se cheama 335d nu inseamna automat ca are motor de 3.5l

| fdfddffddfdf explică (pentru suntserios):

Ți-am dat linkul ca să vezi că este euro 4, că ai zis că nu are cum o mașină din 2012 să fie euro 4...Referitor la motorizări, da, la diesel nu sunt motoare cu cilindree peste 3 litri, dar în schimb, la benzină găsești destule de exemplu bmw x5, x6-le, seria 6, 7 etc.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru fdfddffddfdf):

Nu, tu mi ai dat link ul ca sa ma contrazici ca e motor de 3.5
Nu o da la intorsc acum cu motoare pe benzina si alte alea