| InAfaraTiparelor a întrebat:

Ce ati alege sa cititi ca gen de banda desenata din urmatoarele?
- Super eroi, antagonisti de diferite specii, actiune, aventura, SF, crima, psihologic, thriller, romance-erotic, drama(Pop culture-ul clasic);
- Woke Culture - corectitudine politica, lgbt, drepturi, doar pentru copii - in principiu ceva plictisitor;
- Alte genuri(detaliati);

9 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Aventura, psihologic si horror psihologic (de exemplu, imi place mult Junji Ito).

| InAfaraTiparelor explică (pentru dullcat):

O alegere buna. Intrebarea asta e mai mult un sondaj de opinie, caci as fi interesata sa contribui aici si sa stiu ce fac(cu toate ca sunt in lucru de ceva timp, am in plan multe)

| LordCristobal a răspuns:

Prima varianta.
Citesc orice in afara de porcariile corectidunij politice.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Super erou: Zorro.

| ValentinMihai78 a răspuns:

Benzi desenate despre religie, despre moralitate, despre iubire, despre egalitate.
Restul genurilor de benzi desenate sunt de propagandă a urii, a războiului, a unor categorii socio-politice, lucruri forțate, nefirești și băgate pe gât cu forța, mai ales unor categorii sociale, copii, care nu au capacitatea de a discerne, dar mai ales sunt lăsați de izbeliște de părinți!

| InAfaraTiparelor explică (pentru ValentinMihai78):

Daca ar fi sa creez o banda desenata, as include fenomene rele cat mai multe pentru dinamism (propaganda, fenomene si prezente demonice, thriller, psihologic, etc.), rezolvarea tuturor problemelor de acest fel printre care si interventia divina. Inseamna ca nu te vei incadra ca potential cititor in acest context.

| ValentinMihai78 a răspuns (pentru InAfaraTiparelor):

Nu e vorba de mine, e vorba de a manipula privitorul spre lucruri neadevărate, false, iluzii deșarte.

| InAfaraTiparelor explică (pentru ValentinMihai78):

De aia se numeste entertainment, tataie!

| ValentinMihai78 a răspuns (pentru InAfaraTiparelor):

"Tataie" ești cu cine îți permite mucosule!
Iar, acel patron are dreptate! Munca de birou e una, munca de cofetar e alta și nu se "pupă" deloc! Munca de birou e lenea la pătrat, dar munca în cofetărie este muncă, artă, sudoare, talent, răbdare, pasiune! Mai crești mare țâcă până să ai niște pretenții!