| Dan a întrebat:

Ce ati dori sa faceti pentru tara voastra? Ce proiecte aveti?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am proiecte, doar principii noi pe care nu am de gand sa le incalc:nu mai dau spaga pe la medici, asistente, birouri, politie, etc..., nu mai las restul vanzatoarelor, nu mai inchid ochii in fata nedreptatilor, nu mai accept sa imi fie incalcate drepturile mele ca cetatean, fac circ si scandal oriunde si oricui ma trateaza inuman.Lista ar putea continua la nesfarsit, am enumerat doar cateva idei...

5 răspunsuri:
| dy a răspuns:

Buna intrebare! Oare mai face cineva ceva pentru Romania, sau facem numai fiecare pentru el insusi? O viata chinuita si dezamagita, fara sperante pentru tara, a murit tot ceea ce speram in 90. In anii aia stateam zi de zi la Universitate si incercam sa dezradacinam comunismul lui Iliescu, care si acum, dupa 20 ani troneaza si-si promoveaza ideile bolnave invatate in vechea URSS! Cine mai poate avea proiecte in tara in care reactiile politice nu sunt decat incercari disperate ale comunistilor reformati in a pune mana pe "ciolan"! Si ce este cel mai grav? Faptul ca ne-am "blazat" si nu mai vrem nici macar o parere prin vot sa ne dam! De altfel nici nu ne dau posibilitatea, DOMNII n-au acceptat referendumul, orice initiativa care le-ar atinge buzunarul personal este respinsa! Si atunci? Se mai gandeste cineva la tara asta?

| liz23 a răspuns:

Un om nu poate schimba toate porcariile din tara...sunt prea multi cei care conduc si isi vad de buzunarul lor.Eu fac ceva pentru mine, pentru viitorul meu, pentru a avea conditii mai bune.

| Neghinitza_8409 a răspuns:

As vrea sa merg prin tara sa caut tineri cu initiativa care sunt foarte buni in domeniile lor. I-as inlocui cu toti comunistii care sunt acum angajati in functii importante si i-as plati oarte bine ca sa ramana in tara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In curind va fi cutremur, sint alegerile si se vor schimba ministri, secretari de stat, directori, sefi de servicii, sefi de birouri... laughing

| delyush a răspuns:

Hmm.

e o intrebare ff grea.
si multi.nu stiu sa raspunda la ea.pentru ca pe multi nu`i mai intereseaza ce se intampla in tara noastra.

eu cred ca ar trebui sa lucram mult la relatiile intre oamenii.sa devina tot mia buna.sa avem pace in tara.
pentru ca, fara pace nu putem face multe.
cu pace intre noi lucram mai unitii.si totul iese binehappy