| anonim_4396 a întrebat:

Ce ati face/ati fi daca ati fi nemuritori?

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

As calatori prin univers

| Dismally a răspuns:

M-as sinucide in toate modurile posibile happy

| gemeni6226 a răspuns:

Nu mi-ar placea deoarece as fi silita sa vad moartea copiilor, nepotilor si asa mai departe, bine ar fi daca sa zicem am trai pe o planeta incapatoare si toti ar fi nemuritori.Asa ar avea rost dar singura nu.

| Darkmagic a răspuns:

Ai citit/vazut The Man from Earth sau Dorian Gray?
As face ceea ce ar face orice nemuritor intr-o lume muritoare: mi-as ascunde nemurirea.
E frumos si ce au scris unii pe aici ca "ar face", dar sunt "scenarii" total lipsite de sens, pentru ca atunci cand muritorii afla ca exista un ciudat care nu moare si isi mai si clameaza pe toate gardurile "darul", in cel mai fericit caz, l-ar izola total.
Intreaba-i pe astia care "ar face si ar drege ei"...cam ce ar face cu nemurirea, inchisi pentru totdeauna, intr-o camera fara usi.

| Cinevacatoatalumea a răspuns (pentru Darkmagic):

Eu am vazut Tuck Everlasting si tipii aia erau pregatiti sa omoare pe oricine venea in padure ca acolo era izvorul nemuririi.

| Darkmagic a răspuns (pentru Cinevacatoatalumea):

Acum fiecare cu concluziile lui. happy
In toate culturile umanitatii, de la "Prometeu", trecand prin folclor "Tinerete fara batranete", "Ivan Turbinca", "Jidovul ratacitor" si terminand cu productii moderne: "Dorian Gray" "Highlander" sau "Forever", nemurirea este considerata un blestem, nicidecum un dar.
Romantismul tau arata ca esti pe linia asta.

| ShaOfHatred a răspuns:

As face ceva incat sa ma bage intr-o inchisoare de maxima siguranta sau la scaunul electric si sa rad de ei ca nu pot sa ma omoare.

| syd a răspuns:

As face pariuri stupide de genul: daca ma impusc in cap si supravietuiesc imi dai 50 de lei pana as avea destui bani. un fel de grinding.

dupa as face od pe toate droagele posibile si imposibile, mi-as cumpara 70 de masini din anii '70 si as merge de 70 de ori pe autobahnurile nemtilor. as asasina toti oamenii de care mi-e sila cu un revolver din '55. as impiedica autodistrugerea speciei umane timp de cateva miliarde de ani, cat timp mai are soarele nostru in forma actuala. dupa as urmari de pe o cometa cum soarele inghite pe mercur, venus si terra si as fi pe drumul spre o alta civilizatie, ca sa nu ma plictisesc. rinse and repeat. m-as uita la sfarsitul universului de pe o plaja, ca la un apus. pauza de odihna, pana la nasterea urmatorului univers. /repeat la infinit, pana m-as gasi pe mine inainte de a deveni nemuritor si m-as impusca, ca totul are un sfarsit

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aș călători. Aș lua lumea de la cap până la coadă de sute, mii sau milioane de ori.

| Cinevacatoatalumea a răspuns:

Pe mine ma sperie putin gândul asta. Nu stiu daca ar fi binecuvântare sau blestem in acelasi timp ce imi e frica de moarte.

| tehno125482 a răspuns:

Mi-as face un palat de aur si nu leas lasa nimic copiilor mei!

| ambicio a răspuns:

Și moartea are rostul ei. Nu mi-aș dori să fiu nemuritoare cu toate că iubesc viața.

| Guess20 a răspuns:

Prefer sa raman asa cum sunt adica sa raman muritor, dar cu posibilitate de reincarnare intr-un alt trup mai frumos, adica sa ma reincarnez intr-un tip de 1, 85m, cu chip frumos si cu mult succes in pat cu femeile...happy