| SweetLolipop a întrebat:

Ce ati face daca v-ati tot certa cu un prieten care va enerveaza si care uneori te minte ca sa fie cu alt prieten? Sunt Andreea, am 11 ani si ma tot cert cu 2 fete:Bianca si Cristina.In ultimul timp, nu trecea o zi in care Bianca sa nu se fi dus acasa la Cristina, sau invers.Intr-o zi, vorbeam cu Bianca pe mess si Cristina era cu ea, iar eu nu stiam.Ca sa iasa afara cu Cristina si cu celelalte fete, dar fara ca eu sa stiu, m-a mintit spunandu-mi ca se duce la o colega de la scoala. Dar totusi, am doua foarte bune prietene:Andreea si Stefania.Pe Andreea a intrebat-o Bianca daca iese afara, iar ea mi-a zis.Acum 2 zile m-am certat cu Cristina.Noi ne jucam un joc asemanator cu Sotronul. Daca eu mai ales, Andreea si Stefania gresim un pic, sa vedeti ce tipa. Dar daca e cea mai buna prietena a ei, Bianca, nu-i zice nimic.Va rog, dati-mi un sfat in legatura cu ce sa fac.Eu nu pot sta suparata. Daca voi ati fi in locul meu, ce ati face? Va-ti certa in continuare cu ele? Ce le-ati spune? Dau funda pentru sfatul cel mai util!

1 răspuns:
| Mera a răspuns:

Eu le-as raspunde cu aceeasi moneda.
As petrece timpul meu liber cu prietenele bune, iar pe ele le-as ignora o vreme. Poate isi vor da ele seama de greselile lor.
Oricum nu le baga in seama, probabil ele chiar asta vor.
Si un prieten adevarat nu te mintehappy