| Ioana22B a întrebat:

Ce autori de carti de dragoste imi puteti recomanda[in afara de M. Drumes si N. Sparks]...si ce carti ale acelor autori merita cititebig grin?

Răspuns Câştigător
| oanamaria a răspuns:

Eu am terminat de citit acum cateva zile Jane Eyre de Charlotte Bronte. E printre cele mai frumoase carti de dragoste pe care le-am citit.
Quo Vadise e o poveste extraordinara de dragoste scrisa de Henryk Sienkiewicz
Camasa lui Hristos e si asta o poveste f.frumoasa de dragoste, e vorba de un patrician care a jucat la sorti camasa lui Hristos cand era pe cruce si ajunge sa fie crestin si el si iubita lui iar sfarsitul e emotionant. Lloyd Douglas
Pe aripile vantului am terminat-o saptamana trecuta, e superba cartea, diferita de film, imi pare rau ca scriitoarea a murit inainte sa scrie continuarea.(Margaret Tatcher)
La rascruce de vanturi de Emily Bronte e super, mai multe povesti de dragoste a lungul de 3 generatii.
Invitatie la vals cred ca ai citit-o, e de M. Drumeshappy
Notre-Dame de Paris e super de V.Hugo,Mizerabilii etc
Eu ti-am scris carti si nu scriitori dar astea mi-au placut mie
Seria Twilight descrie o veritabila poveste de dragoste, iti recomand.

4 răspunsuri:
| Ioana22B explică:

Merci mult tuturor...imi plac la nebunie povestile de dragoste fie care se termina trist fie vesel[in ultimul timp m-am obiosnuit cu tristetea-de fapt nu a fost una care sa se termine cu happy end-dar nu conteazalaughing]

Multumesc si o sa tin cont de sugetii:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.Nu stiu daca ai vazut filmul PS: I LOVE YOU (cu Gerard Butler) este cel mai tare crede-ma.Nu sunt o sensibila dar acest film m-a emotionat. Dupa ce l-am vizionat am fost innebunita dupa el si am gasit cartea.Este scrisa de CECELIA AHERN.Iti va placea. Cartea costa 30 de lei si am gasit-o si pe siteul www.carturesti.ro ai incredere si citeste-o :*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, am si eu citeva titluri care cred ca te v-or incinta, dar dupa ce le vei citi : "Sotul meu" Max de Veuzit, "Castelul palarierului" de A J Cronin, "Tess Durberville" de Thomas Hardy,"O viata furata " de K J Beneş,"Lolita" de Vladimir Nabokov, "Kritine Lavransdatter" de Sigrid Undeset,"Contract de casatorie " de Gardonyi Geza,"1984" de George Orwell," Omul pozitronic" de Asimov şi Siverberg, " Doctorul" de Noah Gordon, "Sora Carrie " de Dreiser, "Mr. Murder " de Dean Koontz, lectura placuta. Cu drag Tania

| jupiterul a răspuns:

Adam si Eva-LIVIU REBREANU
Maytrei-MIRCEA ELIADE, si mai incearca Dragostea nu moare, raspuns la Maytrei.