| mariuschakra12 a întrebat:

Ce beneficii ai dupa an de zile de post de negru de o zi pe saptamana?

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

In afară de foamete, frustrări, probabil zero că recuperezi in zilele non-negre

| Mosotti a răspuns:

Nici un beneficiu nu ai.

Răspuns utilizator avertizat
| Mosotti a răspuns (pentru mariuschakra12):

Pai da, nu e nici un beneficiu pentru organism.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un ulcer cel mai probabil.

Nu vrem ca acidul gastric sa-ti devoreze peretii stomacului, caci nu primeste mancare.
Ca sa nu mai spun ca iti dai glicemia peste cap in acea zi. Si probabil nu o sa ai chef de nimic in acea zi.
Aici nu vorbim de o singura zi. Ci de aproximativ 52 de zile, cu alternante de zile in care mananci.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ai cheltuieli mai mici la alimente si hartie igienica.

| isemilia a răspuns:

Nu ai prea multe. "Intermittent fasting" e mai ok daca te gandesti sa incerci ceva din zona aia.

| Patriotul2689 a răspuns:

Mai multe studii au arătat că postul, de mai multe ori pe an, reduce șansele ca cineva să fie obez. În plus, postul este una dintre poruncile Domnului, fiind o perioadă de curățire spirituală și pregătind oamenii pentru Paradis. happy