| hândel a întrebat:

Ce calitati/defecte ati mostenit de la parinti, sau din generatiile familiei voastre?

Răspuns Câştigător
Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Am ochii frumosi- de la tata. De la mama am ironia si simtul umorului.
De la tata am invatat ca nu-i bai daca inseli si iti lasi familia la o parte. Asa ca nu mi-am facut o familie, pentru ca mama m-a invatat ca familie iti faci cand iubesti, cand respecti si e si vice-versa sentimentul.
De la tata am invatat jignesc, mama insa mi-a spus ca pot folosi si un vocabular frumos pentru a-mi exprima nemultumirile.
Tata mi-a dat mandria, mama m-a trimis la invatat de unde am chiulit ca asa m-a invatat frati'miu.

Suntem o familie adevarata. Ne toleram. Ne iubim. Si ne ajutam. Si asta am de la ambii parinti: intelegerea, iubirea si suportul.

10 răspunsuri:
| ubitzika a răspuns:

Calitatzi:vocea

defecte: prea mult tupeu

tu?happy

nony
| nony a răspuns:

Calitati : Inteligenta (tata) sufletist (mama) spontaneitate (tata) curiozitate (mama)
Defecte: Somnoros (mama) boli cu inima (din neam, dar sper sa má sará randul big grin ) orgolios (mama) incapatanat (tata)

| SweetCandy a răspuns:

Sinceritate de la mama
orgoliu din ala prostesc tata
credinta bunica
si nu in ultimul rand rasul meu de om dispert e cv de genul hhhhiiiii...hihihih....hiiiiiii...hhhhhhhhhiiiiiiii....hihihihirolling on the floor si pe asta tot de l mamarolling on the floor

| Gabry a răspuns:

Calitati: sufletista(mama)optimista(tata)
defecte:plangacioasa(mama)curioasa(mama)tupeista(mama)razbunatoare(tata)cheltuitoare(tata)

| miha_3376 a răspuns:

Defecte:orgoliu(foooarte prostesc), contrazicerea+foarte mult tupeu
calitati:prietenoasa

| hândel explică:

Eu n-am mostenit nimic. Nici trasaturi fizice, nici de caracter, nimic. Daca exista TPU acum ceva ani in urma, v-as fi cerut sfatul in vederea efectuarii unui test de paternitate. Am simtit de mic ca n-as fi al lor, dar nu mai conteaza acum. Orice ar fi, sunt fericit ca am ajuns persoana speciala de azi. happy

| Parintele a răspuns:

Sa flirtez cu femei maritate si cu copii ok?winking

| Silvia a răspuns:

De la mama:caracter, blandete, sinceritate, inteligenta
De la tata:trasaturi fizice[seman mult cu el, bine...asta nu inseamna ca seman cu un barbat, doamne ferestelaughing], incapatanare, mila
Nu cred ca am mostenit lucruri rele de la parintii meihappy tongue big grin

| adyth a răspuns:

Pe mama am mostenit'o la desen laughing
pe tata la nervi
restul vine de la sine.inteligenta si toate cele rolling on the floor)))))))))))) (ma'ntelegi nu? laughing )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toate de la mama. Doar pe ea am vazut-o tot timpul. happy Tatal nu l-am vazut de mult timp. happy