| marialungu a întrebat:

Ce calitati morale ar trebui sa indeplineasca o invatatoare?

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Monylove a răspuns:

Pentru a fi inavatoare trebuie sa iubesti copiii, sa ai rabdare, sa ai un vocabular bogat si elevat. Este bine sa fi invavtoare stiu ca si eu voi fi tot inavatatoare pentru ca fac liceu. pedagogic. Daca tu inca nu esti la liceu face liceu. pedagogic k poti profesa direct dupa liceu iar daca nu faci profil pedagogic poti face facultatea de pedagogie.
Succes!:*happybig hug
Fundita?