| anonim_4396 a întrebat:

Ce conteaza cu adevarat in viata? De ce alergam dupa chestii inutile precum banii? Nu stim sa iubim persoanele care tin cel mai mult la noi si anume familia... dar regretam atunci cand ii pierdem. Am o stare tare ciudata de cateva zile sunt asa plictisita si trista vreau sa cred ca e de la adolescenta nu stiu ce sa zic cum scap de ea?

4 răspunsuri:
| Narfundo a răspuns:

Conteaza sa iti cunosti semenii si sa faci in asa fel incat si ei sa te cunoasca pe tine. Dupa ce realizezi acest lucru trebuie sa gasiti scopuri pentru care sa luptati{asa se formeaza gastile,breslele, grupurile, mafia, guvernu, etc}. Inainte de toate conteaza cel mai mult sa te cunosti pe tine ca sa poti face pasul urmator si urmator si tot asa.Scopuri pentru care poti lupta:Sanatatea,religia, stiinta, divertismentu oamenilor{in cazu comediantilor, actorilor} si chiar pacea, etc.Alergam dupa chestii inutile atunci cand nu stim incontro sa mergem, atunci cand nu avem un scop si nu ne cunoastem semeni bine.Succes!

| anss23 a răspuns:

La prima vedere banii nu prea contează, dar când cineva din familia ta e bolnav şi suferă ai nevoie de bani pentru a-l îngriji.La fel, dacă ai copii de exemplu, iubirea nu îi va hrăni sau îmbrăca.Deci,ne place sau nu,ei sunt o parte importantă din viaţa noastră.
Starea asta de tristeşe ar putea fi, într-adevăr, de la adolescenţă, e un semn că ai început să te maturizezi şi să-ţi pui diferite întrebări, cea ce nu este un lucru rău.happy

| KaterinkaBoy a răspuns:

Trece.Nu-ti face griji ca trece.

| calmopenmind18 a răspuns:

E de la adolescenta :) trece repede doar stai cu prietenii, familia si distreaza-te raspunsul vine de la sine. Si eu am simtit asta si mi-a trecut.
Daca vrei citeste intrebarile mele:
http://www.tpu.ro/......-violenta/
http://www.tpu.ro/......la-fel-de/