| Cretinul112 a întrebat:

Ce credeți c-o sa se întâmple în Afganistan în următorii 10 ani? Eu cred ca o sa fie finanțați de chinezi pentru a se dezvolta dpdv economic. Dacă o sa se întâmple asta, multe tari sărace o sa se îndrepte spre China, nu spre SUA. Deci, dacă ar avea cineva de câștigat din toată chestia asta, China ar fi acel cineva. Totul este din vina lui Biden pentru ca a retras armata americana din Afganistan. Sa nu va temeți de un val de imigranți afgani în România. Adică, câți arabi din Siria au venit aici? Afganii o sa se ducă în tarile bogate.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Habar n-au avut toți analiștii ce-o fi in zilele următoare după plecarea americanilor și știm noi ce-o fi in 10 ani de acum incolo?
E ceva de genul "să vorbim discuții"

| Freya1 a răspuns:

Ii mai lasa astea de capul lor o perioada dupa care vor trimite iar tarile straine oameni acolo sa restabileasca ordinea.Pentru ca nu poti pur si simplu sa lasi toata treaba asta sa scape de sub control, decat daca esti dement sau asta urmărești.

În curând oricum vor începe oameni sa faca tărăboi si vor fi nevoiți să ia din nou măsuri.

| Wr3nch a răspuns:

Trump si poporul a vrut sa ii retraga din 2019laughing) Americanii o zis ca nu vor sa mai plateasca pentru sustinerea zonelor de gen. Dar asa e lumea. Cand se baga americanii de ce se baga? Cand pleaca de ce pleaca? Nicicum nu e bine.