| LeiAdrian a întrebat:

Ce credeti ca este mai important in alegerea unei meserii : pasiunea, stabilitatea si securitatea locului de munca, interesul pentru bani sau interesul pentru glorie si faima si de ce?

2 răspunsuri:
| an0therkid a răspuns:

Se spune ca cine ajunge profesor a fost blestemat de zei, dar cu toate astea sunt destule cadre didactice, de ce? pentru ca iubesc ceea ce fac
deci... pasiunea

| Lhurricane a răspuns:

Pasiunea este cea mai importanta in alegerea unei meserii. Daca faci ceva ce nu iti place, o vei face plictisit, cu sila deci automat vei avea un randament mai mic. Dupa pasiune urmeaza si interesul pentru bani si securitatea locului.