| SophiaMaia2001 a întrebat:

Ce credeti ca s-ar intampla cu societatea noastra daca in loc sa comunicam fata in fata am trimite numai SMS-uri

Răspuns Câştigător
| AndyLavy a răspuns:

Cel mai probabil relatiile interumane ar fi distruse, nu ar mai exista incredere, si s-ar dezolva mult mai multe minciuni.Nu ne-am mai cunoaste in adevaratul sens al cuvantului, nu ne-am da seama cand cine minte/spune adevarul sau ceea ce simte/nu simte.Totul s-ar dispersa, si mai departe...cine stie unde s-ar ajunge, in orice caz la ceva bun niciodata. Este foarte ok ca tehnologia avanseaza, si inlocuieste activitatile umane( foarte multe dintre ele ), dar nu ar trebuie sa le inlocuiasca si pe cele care ne definesc ca fiind oameni.

6 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Dar deja se întâmplă asta. laughing)
Era un tip la 5 metri de mine, pe o bancă altăurată... și mi-a trimis mesaj.
Mna... evoluăm și evoluăm prost din păcate.
Baftă!

| Ibrahimovic a răspuns:

Pai ar fi un haos. Nu am sti sa mai scoatem un cuvant unul in fata celuilalt.
Chiar nu-mi pot imagina o astfel de societate. straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu asa se face in ziua de azi? ce chestie, eu asa credeam. pai o sa vedem ce o sa fie in 5 10 ani, toata lumea in ziua de azi cu fb si alte prostii cica sunt foarte sociali si e bine si bla bla bla, dar pe dracu tocmai ca din toate astea pierdem convorbirea fata in fata, aia inseamna socializare, nu dandune brad pitt pe internet si in realitate nu ne putem uita unii la altii in ochi, o sa devenim legume

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deja se întâmplă asta.

| Biiskrem a răspuns:

Tehnologia a înlocuit oarecum comunicarea directă dintre oameni. Dar o înlocuire totală a acesteia ar duce la o societate ca aceea din "Soarele gol" al lui Asimov. Din fericire, mai avem până acolo.
O zi frumoasă.

| SophiaMaia2001 explică:

Dau funda celui mai bun raspuns