Întrebare recomandată | Silviu17 a întrebat:

Ce credeti despre acei prieteni care te cauta doar cand au nevoie de ceva, merita ei cu adevarat sa-i numim "prieteni"?

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
In ziua de azi, toata lumea este doar pe interes si nu mai poti avea incredere in nimeni.
Prietenul din ziua de azi este prieten cu tine doar cand ii dai si cand iti este bine, la necaz, nici neamul nu mai este neamul tau.
Un prieten adevarat este acel om care atunci cand dai de greu il suni si iti zice
Imediat prietene voi fi alaturi langa tine si te voi ajuta cu mare placere.
Astazi ii poti numara pe degete pe cei care iti sunt cu adevarat prieteni.
Daca te cauta doar la nevoie, nu merita sa ii zici prieten.
O zi frumoasa sa aihappy

39 răspunsuri:
| William a răspuns:

Nu stiu, unii dintre ei te ajuta la nevoie.

| BiuL a răspuns:

Nu sunt prieteni. Sunt persoane oportuniste si profitoare.

| NOBODY a răspuns:

Nu. Aceia sunt doar profitori.

| Fatamuntilor a răspuns:

Prietenii pe interes,,! Cine s-a fript cu ciorba, sufla si in iaurt'', spune o vorba!
Dar cu cat esti mai patit iti alegi mai cu grija prieteni...

| Dariusuu a răspuns:

Ştii ce merită aceste persoane? Ignore Block instant din viaţa TA. Acum pe bune, cine ar avea nevoie de nişte profitori? Ocupă-ţi timpul cu persoane care îţi vor binele ci nu răul sau banii tăi.

O zi frumoasă.

| vocea a răspuns:

Ei nu merita nici macar cunoscuti, oameni profitori

| Latinmoon a răspuns:

Daca n-ar avea interes de tigari, mancare sau bani nu te-ar mai numi prieten, te-ar numi strain.
Mi-e sila de astfel de persoane!winking

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nope.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu merita si apropo, de fiecare data cand te cauta sa iti ceara ceva aminteste-le ce sunt, niste prieteni pe interes si aminteste-le de datile cand nu au fost cu tine.E foarte fain sa le vezi reactia cand aud asta.

| ShadoWCrist a răspuns:

Noooo

| Ritsuko a răspuns:

Nu merita.Aceia nu sunt prieteni adevarati, sunt ''prieteni '' cu interese.

| sori88 a răspuns:

Sincer nup

| methodmen a răspuns:

Nu,sunt prieteni de conjuctura

| AndreeLolla a răspuns:

Nu, dar degeaba ca in ziua de azi greu gsesti prieteni adevarati, care nu sunt pe interes...

| RaDuk a răspuns:

Nu, cel mult merita sa le zici cunostinte

| Danessy a răspuns:

Hey
Pai daca apar ca umbra doar atunci cand la tine soare...deci nu chiar merita a fi numiti ''prieteni''

| InoueOrihime a răspuns:

Http://www.wattpad.com/67384934-ridica-te-si-lupta-continutul-cartii Citeste asta. Este scrisa de mine si te va ajuta mult pentru ca este de psihologie. Sper ca o sa iti placa.

| marinaculcea a răspuns:

Bineinteles ca nu prietenii iti sunt alaturi la bine si la rau... Nu vin la tine doar cand au ei nevoie de ceva happy

| SatanSoul a răspuns:

Dupa parerea mea acesti "prieteni" se numesc prieteni din interes, clar nu poti sa-i numesti prieteni adevarati. In ziua de azi adevarati prieteni sunt pe cale de disparitie, si trebuie respectati in totalitate

| Nicholas2200 a răspuns:

Eu zic ca îi poți numi profitori si ca ar trebui sa le spui asta chit ca te vei certa cu ei.

| HisoChan a răspuns:

Păi sincer, acest tip de "oameni" nu pot intra în categoria "prieteni", cel puțin din punctul meu de vedere. Există o diferență între prieteni (adevărați) și oameni bazați pe interese.
O prietenie adevărată să ști că se dovedește și observă la greu, nu doar la bine. happy Iar eu nu am o părere bună despre ei și nu ar merita să ne intereseze de soarta lor.

| Number13 a răspuns:

Nu merita!

| iulianbuza05 a răspuns:

Eu la fel am avut intrebarea aceasta pina ce m-am imbolnavit. Atunci au venit sa ma viziteze doar prietenii adevarati... ceilalti s-au amintit de mine dupa boala cind deja ii puteam ajutabig grin

| fata6rebela a răspuns:

Nu cred, ca ar trebui sa ii numim prieteni, ei doar se folosesc de noi.

| Mihaela1love a răspuns:

Desigur ca nu!

| Iary_Alexutza_1998 a răspuns:

Nu,ei vor numai bani si distractie da merita daca ti se intoarce acel ceva si sa ii vezi ca se bucura sa te ajute

| Georgescu_Sebi_1990 a răspuns:

Nu, sub nici un fel ei nu iti sunt prieteni si doar profita de tine

| karlamarya a răspuns:

Mai mult ca sigur nu merita