| Lacramioara_6794 a întrebat:

Cum ar fi un rasarit de soare fara soare, cum ar fi o zi fara lumina, cum ar fi viata fara fericire, cum ar fi lumea fara modestie, cum ar fifamilia fara copii?
Ar trebui sa ne gandim mai mult la cei care sunt in jurul nostru si la cei care tin la noi cu adevarat. Acei oameni pe care noi ii numim PRIETENI.

4 răspunsuri:
| juniper a răspuns:

Da, inr-adevar prietenii adevarati sunt importanti, dar si familia este importanta, primele intrebari pe care le-ai spus, daca nu ar fi toate acele fericiri pe care ni le-a dat Dumnezeu, am fi doar niste roboti fara sentimente care nu stiu ce este fericirea.

| Dan a răspuns:

Prietenii adevarati se ajuta, se indragesc, se respecta.Citeste si intrebarea mea pusa pe TPU.ro.Multumesc.

| thehope a răspuns:

Toate sunt importante in viata... fara familie nu am avea pentru ce trai, fara prieteni am fi goi in interior, fara un suflet pereche am fi ca o umbra ce rataceste pe pamant...insa de cele mai multe ori tindem sa punem multe alte lucruri pe primul plan...in general partea materiala...si astfel in inconstienta noastra reusim sa ii ranim pe cei care ne umplu cu adevarat viata si ne fac sa zambim... daca lumea nu ar mai fi atat de rea si de perversa sunt convinsa ca si relatiile de prietenie/amicitie/iubire ar fi cu totul altfel...
O seara frumoasa.

| aysun a răspuns:

Mda, prietenii sunt importanti, dar inca stau si ma gandesc la "cum ar fi un rasarit de soare fara soare".