| NoMoreTimeForLove a întrebat:

Ce credeti despre razbunare? este bine sa te razbuni pe persoana care ti-a facut rau? De ce este bine si de ce nu este bine?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Se spune, că răzbunarea e arma prostului.
Da' ştii de ce? Pentru că violenţa naşte violenţă.
Aşa că cel (mai) deştept cedează.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Se spune ca nu e bine pentru ca rau ai sa patesti si tu la un moment dat asa ca dumnezeu se ocupa de oricine.

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

A razbunator cu cineva, a-l insulta si-al rani, mai ales de fata cu martori, din razbunare sau "din senin", inseamna cea mai mare lipsa de educatie, cea mai mare lipsa de inteligenta si cea mai mare lasitate. Chiar daca ti-a facut un rau, te-a jignit, te-a insultat, te-a lovit in orgoliu...lasa-l in lumea lui incompleta.Doar atat a putut! Ignora-l!

| NoMoreTimeForLove explică:

Dar eu nu vreau sa raman ca "prostul" vreau sa se aleaga si ei cu ceva.