| Otto2014 a întrebat:

Ce credeti despre semnificatia viselor?

Răspuns Câştigător
| Catti a răspuns:

Visurile sunt practic reflectările grijilor si a problemelor care ne ocupa mintea pe timpul zilei. Fara sa ne dam seama, inconștientul nostru lucrează si in vis si astfel poti face legături cu realitatea.
Nu inseamna ca daca visezi un șarpe, ceea ce inseamna boala, daca citim o carte despre vise, automat cineva drag se va îmbolnăvi. Total greșit. Este posibil ca o idee, nedumerire, teama de a ta sa fie reflectata acum in visul tau.

1 răspuns:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu stiu ce sa cred. Unele vise chiar inseamna ceva. Altele nu.
Eu cred ca visele sunt un paradox.