| tazz4 a întrebat:

Voi credeti in vise, adica semnificatia viselor este adevarata?

15 răspunsuri:
| NoNameJunior a răspuns:

Buna!
da,cred in vise pentru ca unele chiar inseamna ceva sau probabil pot fi si semne.

| Mihaela a răspuns:

Hei.
Eu personal, cred. Mi s-a intamplat de multe ori sa visez chestii care aveau sa se intample a doua zi sau in perioada urmatoare. Am visat de multe ori conversatii cu o persoana, si peste catva timp chiar le-am purtat.
Numai bine!

| lora3u a răspuns:

Nu tin cont foarte tare de ele, insa de foarte multe ori, ceea ce am visat, s-a implinit a doua zi sau in alta zi. Mi s-a intamplat de multe ori sa visez evenimente ce urmau sa se petreaca.

| Klepto a răspuns:

Nu exista asa ceva, singurul vis care se indeplineste este acela in care visezi ca te pisi.Ori visez ceva ce doresti si nu poti sa ai(Ferrari, buze de Angelina Jolie, fund de Coco T, acea fata a visurilor care nu te place asa cum vrei tu), ori mintea ta indosariaza niste amintiri.
Daca visez ca ma rod niste sobolani si ma uit in cartea de vise si vad acolo ca o sa castig, sau ca o sa am noroc in dragoste, inseamna ca asa o sa fie? Exista exceptii cand se adeveresc doar din coincidente si atat, dar mintea noastra le transforma in ceva magic si imposibil, chiar daca sunt niste coincidente sau niste banalitati.

| ICanSeeAll a răspuns:

Eu nu cred in semnificatia viselor, desi uneori puteam sa cred.

http://vampire-diaries-fan.blogspot.com/

| VanillaBl a răspuns:

Da chiar credbig grin pentru ca de multe ori visele sunt o reprezentare a evenimentelor din viata ta care au fost sau vor urma.

| NuConteazaShinee a răspuns:

Logic ca nu big grin
La cate pisici si vise ciudate am avut laughing trebuia sa fiu mort de mult.
Deci nu exista asa ceva toate sunt aberatii ale mintei noastre

| VanillaBl a răspuns (pentru NuConteazaShinee):

Nu.i adevarat. De multe ori subconstientul reactioneaza la anumite fapte ale noastre si asa apar viseleD:

| Nick2012 a răspuns:

Sunt reale de ex. eu am visat ceva şi a 2-a zi sa întamplat nu tocmai ca în vis dar o parte sa întamplat ca în vis deci... visele sunt adevărate big grin big grin big grin star

| biancaalexe a răspuns:

Unele vise sunt create de creier atunci cand organismul tau incearca sa iti "comunice" ceva.De exemplu eu aveam prea putin calciu si visasem ca mi e rup oasele pentru ca nu aveam calciu laughing))) bine...e doar o teorie. Unele vise sunt legate de ce ai vazut sau ce ti s-a intamplat.winking

| DricA a răspuns:

Eu cred in vise. De multe ori am patit sa mi se intample chiar ce visam si sa imi interpretez visele si interpretarile sa mi se adevereasca. Nu stiu daca erau doar coincidente, dar eu cred. Gasesti pe zodiacool.ro un dictionar de vise daca ai nevoie pentru interpretare.
https://www. zodiacool.ro/vise/interpretare-vise

| julius a răspuns:

Nu trebuie sa crezi in vise ca si cum ar fi reale, poti pune problema in modul urmator, cand visezi te uiti la un film SF in care tu esti actorul :) si ca sa intelegi mai bine replicile din film te poti uita la cum se interpreteaza ceea ce ai visat : http://interpretarea-viselor.ro

| julius a răspuns:

Partea de incredere in semnificatia viselor este personala, uite cateva explicatii pertinente http://semnificatia-vise.ro/Explicatii_vise.html

| FuckinShit a răspuns:

Eu personal nu cred!