| vulpitafan12 a întrebat:

Ce credeți despre testarea pe animale? Ca s-au gasit și alte variante

6 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Este normal sa se testeze pe animale, fara asta n-ai mai avea nimic in medicina, vaccin, tratamente, etc.
Alte variante nu ai cum, trebuie sa testezi pe ceva asemanator cu omul, altfel nu merge.

De ex ca sa gasesti trat pentru diabet, trebuia sa provoci diabetul la soareci ca sa vezi mecanismele si altele, asta e.
Si au zis, daca era ceva nasol, ii eutanasia simplu, si gata, nu era o problema, adica daca aveau simptome nasoale.

Deci nu vad o problema.

| LoveSleep a răspuns:

Sunt de acord. Dacă nu, sa se facă teste pe oamenii care nu vor sa se facă teste pe animale.

| vulpitafan12 explică (pentru LoveSleep):

Pai sunt multe alte variante care nu rănește pe nimeni. Ca la bietele animăluțe le bagă ingrediente din cosmetice in ochi și in gura. Cele medicale totuși sunt necesare

| Amali23a a răspuns:

Testarea a ce pe animale?

| vulpitafan12 explică (pentru Amali23a):

Cosmetice

| Mosotti a răspuns (pentru Amali23a):

Experimente in vederea scoaterii de vaccin sau tratamente de tot felul.
E si normal sa se faca asa, altfel nu are cum sa avem tratamente si ce trebuie.