| Asdffd a întrebat:

Ce credetii despre explozile solare?
Am vazut ca nu vor ma fii in 2012 vor fii in 2013... daca ar mai creste anii :X

2 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Perturbaţii majore legate de activitatea solară. Se degajă, în spaţiu cantităţi mari de masă solară însoţite de un spectru mare şi puternic de radiaţii. Cele mai dure sunt cele din spectrul gamma şi X. Ca efect imediat asupra pământului se pot enumera : distrugerea sateliţilor de pe orbită, distrugerea reţelelor de distribuţie a energiei electrice, telefonice, radar şi de altă natură. Alt lucru care s-ar putea întâmpla este distrugerea stratului de ozon.

| Floreenofficial a răspuns:

Pai pana acum nu m-au afectat cu nimic (cred laughing ) asa ca nu stiu nu-mi pasa. thinking
pai e naspa daca cresc anii ca vei trai mai putin de fapt adica... daca un an are 1000 de zile greu de trait 80 de ani de ex laughing