| anonim_4396 a întrebat:

Ce diferenta este intre falsitate şi adevărul inutil?

4 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

E mai bine sa spui adevarul. Oricum adevarul e inutil in ziua de azi pentru ca si-a pierdut din valoare. Falsi suntem toti la un moment dat.Devine grav cand falsitatea devine un alter-egothinking

soothe
| soothe a răspuns:

Aceeasi diferenta ca si intre a -ti spune "bai, esti baiat destept!" - (falsitate) si "bai, da prost mai esti!" (adevar inutil), si tu in fond sa fii prost facut gramada. Did you get it?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce asemanati ar exista? Falsitatea acopera adevarul, fie el util sau nu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Falsitatea e un fals, adeca a se vrea altceva decit este iar inulitatea adevarului e contestabila pentru ca, oricit de inutil ar fi un "adevar "pentru citiva oameni, se vor gasi mult mai multi sa-i vada utilitatea.