| andruha a întrebat:

Ce diferenta este intre Romania si Moldova

4 răspunsuri:
| Klara a răspuns:

Exista. Moldovenii, saracii, sunt cu vreo 50 de ani in urma romanilor.

Se hranesc cu dulciuri marca "Bucuria Basarabia", inca ii mai simt lipsa lu' tata Stalin si isi doresc sa cucereasca universul, cu sprijinul rusilor.

| romeo78 a răspuns:

Nici una. Diferenta s-a facut in momentul in care ne-a fost luata cu japca de rusi si colonizata.

| dirtyshane1994 a răspuns:

Klara de unde stii tu ce ne dorim noi? big grin si nu suntem noi chiar asa de saraci cum spun toti daca ai trece pe la noi ai observa ca pe strazile chisinaului nu-ti ajung cifre sa numeri cite mercedesuri se plimba pe strazi! A fost si un caz cind Americanii au venit in Moldova pentru sa dea o mine de ajutor nu stiu ce si cind au coborit di avion si au vazut la parcare numai masini scumpe au pus intrebarea ( ce cautam noi aici? ))) cu ce ne hranim noi n-ar trebui sati pese! Si sa stii ca nu pre suntem si nici nu am fost cu (Stalin ) daca nu stii stalin a fost un tiran care a fost urit chiar si de rusi noi nu avem si nici nu am avut nimic cu el a fost capetenia Rusilor nu al nostru! Si ce sa le facem Rusilor care traesc la moldova daca le place poftim! noi suntem o natie primitoare si ne-am deprins sa primim cu inima deschisa pe toti ce vin pe la noi! Acum ii raspund lu andruha nu sunt multe diferente doar ca noi avem putin acecent care ne da de gol in data ca suntem Basarabeni! in rest suntem frati vorbim aceiasi limba! Sincer sa fiu eu personal ma zbat la fel de tare cit pentru Basarabia atit si pentru Romania!

| MsGossier a răspuns:

Klara
chiar nu ai dreptate
nu suntem chiar atit de saraci
sunt si eu basarabeanca din chisinau si nu as putea zice ca luma o duce rau
xp