| anonim_4396 a întrebat:

Voi vreti ca Moldova sa se uneasca cu Romania?

Răspuns Câştigător
| IonutGaby a răspuns:

Ar trebuii, dar de unde plateste guvernul inca 4-5 milioane de oameni? Ar duce la o criza uriasa,, UNIREA'' asta, ar costa cateva miliarde de euro+Basarabia nu are resurse asa bogate incat sa aduca tarii un profit asa mare.

15 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Noi de ce n-am vrea, ca majoritatea sunt tot romani ca si noi!? Ei nu vreau decat sa-i ajutam si sa-i sustinem in procesul de aderare la Uniunea Europeana. Doar 15% spun ca vor unirea.

| VadTot a răspuns:

Intreaba l pe Putin oare el vrea? laughing

| 0x11111051 a răspuns (pentru VadTot):

Ce atita voi va legati de Putin? Sau asta este repetat in cartile voastre de istorie? Fata de Bashinescu al vostru care la fiecare luna face vorbire despre "o asa numita unire", Putin deja demult nu s-a mai referit la Moldova. Asta Mass-Media voastra este presata de Guvern.

| DeyCj a răspuns:

Da, ar fi o treabă si apoi sa se re despară țara în cele trei țărișoare cum era mai demult.Succes

| OnuOnulică a răspuns:

Da, ar fi mult mai bine așa.
Acuma rămâne de văzut ce o să fie pe viitor.

| doctorandus a răspuns:

Moldovenii n-au decat sa tina o Mare Adunare Nationala si sa ceara unirea cu tara, niciun politician roman nu va avea tupeul sa se opuna.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da.

| MiruD a răspuns:

Da

| FuriaGogoasei a răspuns:

Basarabia e Romania.

| AndreeaNustiu a răspuns:

Da,la inceput a fost a Romaniei, dar rusii asta, no stii si tu.
Oricum da vreau pentru ca acoo sunt multi artisti cunoscuti si talentati cum ar fi Alex Mataev.

| Locus a răspuns:

Da eu as vrea.

| tiaRa12 a răspuns:

Eu sunt din moldova si cred ca ar trebui sa se uneasca cu Romania

| GabitzaAlexandr a răspuns:

Nu ...Independenta si doar atit

| PROvokator a răspuns:

Voi sunteti Mrazi, Basarabia vrea sa se uneasca cu Rusia. Mazafacka. Всем Удачи.

| Coser_Kristi_1999 a răspuns:

Nu