| anonim_4396 a întrebat:

Ce discurs ati tine daca ati avea de mers la intalnirea de 40 de ani de la terminarea liceului, in calitate de absolvent? Ceva care sa sensibilizeze auditoriul... Pun intrebarea asta pentru o colega draga, care are acest eveniment in curand, si il asteapta cu emotie.

4 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Uite, vezi ce greu ii vine sa-si aduca aminte de felul cum gandea sau se exprima atunci. Chiar daca tu ii scrii un discurs, fii sigura nu se va putea tine de el, atunci la momentul respeciv, in banca va fi elevul de alta data si va vorbi ca atare. II urez prietenei tale petrecere frumoasa si intreab-o de cati colegi isi mai aduce aminte?

daniela
| daniela a răspuns:

Ma numesc..., sunt maritata, am. copii, sunt... si lucrez...Tot ceea ce a m facut pana acum este rodul celor... ani petrecuti impreuna atunci cand mi s-a format caracterul, mi s-a modelat modul de a gandi si a privi lucrurile... Si asta numai datorita voua prietenilor mei dragi din copilarie.

regis
| regis a răspuns:

Am pana acum doar intalnirea de 10 ani. Nu m-am gandit niciodata insa sa pregatesc un discurs pentru asta si nici macar sa senzibilizez auditoriul. In general astfel de intalniri sensibilizeaza si emotioneaza prin natura lor, nu e cazul sa pregatesti ceva dinainte.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai inca nu am ajuns sa ma gandesc pana acolo.prefer sa traiesc prezentul, iar acest prezent, incepe sa fie din ce in ce mai frumos.prietenii stiu de ce. tongue