| chupachups1234 a întrebat:

Ce dulciuri facute in casa va plac cel mai mult? Mie imi plac negresele, salamul de biscuiti, mai facea mama niste prajituri in forme si le punea finetti; nu stiu cum se numesc, tata le spunea ghizumicihee hee si unele care iar nu stiu cum se numesc, dar mama le spunea tavalite(in biscuiti).

5 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Imi plac fagurii, inghetata de casa si prajitura cu crema de lamaie.

| lala178 a răspuns:

Amandinele:X negresele, clatitele si gogoselele cu finetti, tort din piscoturi cu fructe si frisca, eclerele, pandispanul, banana split, rulada cu finetti, placinta cu dovleacbig grin

Doamne ce pofta amlaughing

| Pufuleti a răspuns:

Gogosile cu nuca de cocos, clatitele, salamul de biscuiti, placinta cu mere/dovleac/branza, crema de zahar ars, chec si mai era una: prajitura semi-luna (o chestie tare ciudata, dar buna)

Gata, ca deja mi-e pofta.

| chupachups1234 explică:

A! Si clatitele cu Finetti.

| chupachups1234 explică:

A! Am uitat de tort cu ciocolata si fructe!