| AC4S4 a întrebat:

Ce efect a avut asupra voastra si a apropiatilor introducerea certificatului covid?

12 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

Niciun efect, suntem oameni responsabili.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Absolut niciuna.

| Sofer a răspuns:

O dezamăgire ce a ajuns omenirea. Ca o hârtie sa trebuiască ca să poți intra undeva.

| Sofer a răspuns:

Veziti de muci tai cumetre. Am zis doar o părere. Te-ai simțit ofensat?
Bafta frate sa iti iei pensia.

| VoidEternal a răspuns:

Niciun efect.
Ba da, a trebuit odată să mă întorc la mașina că îmi uitasem telefonul. Dar am supraviețuit în ciuda acestui neajuns major.

| Lukasssz a răspuns:

0 efecte.

| AC4S4 explică:

Pana la urma vorbim de o boala ce are simptome si se manifesta ca o raceala. la altii poate fi mai grav din cauza altor boli.

daca era vorba de o pandemie in care mureau oameni pe capete sau formele bolii erau foarte grave, intelegeam si eu. dar majoritatea nu vad nicio diferenta intre raceala si covid in ce priveste manifestarea bolii.

sunt vaccinat, dar nu vad eficienta vaccinului si nici motive serioase pentru aceste restrictii. stiu ca se tot baga cifre cu sute de morti si mii de oameni la ATI… dar cand vezi insignifiant de putine cazuri de oameni sanatosi pusi la pamant de covid, te intrebi de ce nu au voie unii sa mearga in diverse locuri.

| CIaudiu a răspuns:

Niciunul. Doar m-a facut sa realizez ca in Romania sunt cu mult mai multi prosti decat imi imaginam, si aici ma refer la anti-vaxxeri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-am putut sa particip la anumite evenimente, a trebuit sa aman unele lucruri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici una.

| Dragosdoar a răspuns:

Pai nu mai pot intra in pepco sau sa ma cazez la hotel, asa ca a avut efect nasol asupra mea, dc sa nu recunosc

| nevermatch a răspuns:

Niciunul. Nu prea am simțit că e pandemie.