| Denistf a întrebat:

Ce efect au vacinurile covid asupra creierului?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Inca nu se cunsoc efectele covidului asupra creierului, ca nu au trecut 10-15 ani de la vaccin ca sa fie testate corect.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Hai bre că nu mai e la moda sa fii antivaxer. Deja s-a demonstrat că nu prea mai ai de ce sa fii

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Dacă nu l-ai făcut, ej pro-st.
Cam efectele iestea are.

| relian a răspuns:

Nu are nici un efect.Creierul de aia se numeste creier, este cel mai protejat organ, este si normal.
La creier nu ajunge orice, sunt bariere, creierul accepta numa ce crede el ca ar fi bun, dar chimicalele astea sau ce mai sunt, nu ajung pe acolo, asta garantat.
Creierul accepta alcool, droguri laughing nebuneala, si alte chimicale ce crede el ca lar face sa se simta minunat laughing

| Sistemulxxl a răspuns (pentru relian):

Relian,ce este asa haios de razi? Atat covidul cat si ''vaccinul'' sunt chestii serioase.

| relian a răspuns (pentru Sistemulxxl):

Or fi serioase, rid pentru ca creierul accepta chestii cum ar fi drogurile, le lasa sa treaca, sa ajunga la el, asta mi se pare haios.De vaccinuri nu stiu cit de serioase is.

| relian a răspuns (pentru Sistemulxxl):

Covid nu stiu cit de serios, este o chestie dubioasa intr-adevar, dar care nu-i atit de periculoasa pe cit tam tam sa facut.Mai degraba a fosat un fel de sperietoare si un motiv pentru cei care au salarii de milioane si sau simtit amenintati, adica joburile lor erau cumva amenintate, asa ca au trebuit rapid sa gaseasc a ceva, sa arate lumii ca ei isi fac treaba, ca uite ce muncesc, cerceteaza ei, ma refer de cei cu OMS pentru ca aia au stirnit tot rahatu ala.
Acu ca lumea sa linistit, oamenii stau la locul lor si isi savureaza joburile de milioane fara probleme.
Excat la fel s-a intamplat stii cand? Cauta si o sa gasesti informatii despre HIV, vezi citeste cand aparu, cine la descoperit si cum, este exact acelasi tipar.
In cazul HIV is 2 persoane care li sar atribui descoperirea acestui virus HIV, un american, dinozaur laughing mai exact Fauci, cu job f bine platit la guvern sinca unu, francez, la fel si ala cu job tot la guvern.

Iti spun eu ce s-a intamplat sa te scutesc de cautari.Pe vremea aia in anii aia 70-80 respectivii ocupau joburi in guvern, asa cum ocupa si in prezent Fauci asta in America, francezul si el, atunci, acum nu mai stiu cu ce se mai ocupa.
Pe atunci exista boala numita SIDA doar ca nimeni nu stia de ce apare, cum etc.
Chestia curioasa, este ca in ambele tari, Franta si America cum so fi nimerit, urma ca cei doi sa fie pusi pe dreapta laughing stii cum e, se aude din timp, sunt scurgeri, vin unia la guvernare schimba pe unia altii, exact aia s-a intamplat atunci, Fauci si francezu urmau sa fie trasi pe dreapta, bineinteles ei au aflat asta, si cum pozitia lor, jobul lor era unu f bun, normal ca oamenii voiau sa mai roada la el, asa ca de ce sa se agate sa isi pastreze joburile? Trebuia sa arate ca ei is de neinlocuit, deci era nevoie de ceva mare, asa ca SIDA cum nu avea la mom respectiv nici o explicatie, iau gasit ei una, asa aparu virusul HIV laughing cam asta este povestea.
Deci a fost o inscenare a astora pentru asi pastra joburile, atunbci ei cit erau in functie, si-au facut o echipa rapid, gata au descoperit ei pestele prajit direct din lac in farfurie.
Au tesut o intreaga poveste, au devenit cunoscuti publicului, iti dai seama doctorul X si cu Y au descoperit ceva maret, au aparut la TV peste tot noile guverne normal nu mai puteau sa-i puna pe liber, erau deja cunoscuti.

Dupa cum observi totul se face pentru bani, doctorii nu mai sunt aia de acum mii de ani, care le pasau de semenii lor, astioa de astazi vind si pe maicasa pentru bani.

Recent cu covid asta, daca ai urmarit, Trump a venit cu ideea sa iasa din aceste organizatii, gen OMS, ONU, Mediu, pentru ca el a constat ca astia doara papa banii tarilor fara sa faca absolut nimic.

Trump mare vedeta laughing pentru ca asa a fost o mare surpriza la nivel mondial, a venti si deja a inceput sa puna in practica chestiile astea.
Daca nu stii a anulat cum a venit pe post bani dat in ultima zi de Obama catre tarile arabe nu stiu coite sute de milioane.Trump a anulat acei bani, pentru ca tarile respective votase impotriva americanilor nu stiu ce chestii.
Apoi Trump a scos SUA de la organizatia mondiala de Mediu, Urmau OMS si ONU, chair a zis public sa isi ia cladirea ONU si sa se duca unde stiu cei din organizatia respectiva.

Dupa cum observi deja lucrurile devenenau f serioase pentru aceste organizatii, SUA fiind principalul sponsor, SUa contribuie cu cei mai multi bani la aceste organizatii.

Deci OMS si a vazut in pericol organizatia, asa ca trebuie sa miste ceva, asa aparu acest Covid.

Cam asta este lumea in ziua de azi, totu se face pentru bani, absolut tot, se omoara chiar si oameni, cred ca ai vazut, citit ce s-a intamplat prin RO sau omorit oameni intentionat, pentru ca ase dadeau bani de la OMS daca cineva murea si era covid.

Ar trebuie aceasta organizatie sa fie adusa in judecata si bagati toti la puscarie, atit aia cit si cei care au exe cutata toate acele crime, pentru ca asta s-a intamplat, sau omorit oameni voit, asta este crima.

Da ai dreptate este o chestie serioasa, dar nu ca boala sau ce o mai fi, ci pentru ca devenise periculoasa pentru cei care o aplicau, doctorii devenise niste SS-isti de aia din lagarele germane.

Cam asta este adevarul, daca crezi ca gresesc arata, sau arata ca e altfel.

Răspuns utilizator avertizat
| Sistemulxxl a răspuns:

Delicats intrebare. M-am uitat pe comentariile anterioare si... face bine, bine. Este exact ce trebuie creierului.

| liliana77any a răspuns:

Nu iti face nimic, stai linistit.

Răspuns utilizator avertizat
| Vecgd7 a răspuns:

Te transformi în vârcolac!?