| Cryssy a întrebat:

Ce este cel mai important in viata? Care este pentru voi lucrul cel mai important, ceva fara de care nu putem trai? (nu ma refer la ceva material).

Răspuns Câştigător
| MM a răspuns:

Puterea - sa poti sa te ridici cand esti la pamant; curajul- sa poti sa o iei de la capat si increderea - ca o sa fie mai bine.

16 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Iubirea. Fata de mine, in primul rand, apoi fata de univers, apoi fata de alti oameni.

| Cryssy explică:

@angella1972 pentru mine cele mai importante lucruri sunt iubirea si prietenia... fara aceste lucruri nu putem trai.

leonardk
| leonardk a răspuns:

Libertate, sanatate si dragoste - exact in aceasta ordine.

| Dan a răspuns:

Familia, prietenii, oamenii pe care i-am intalnit.

| Orannginna a răspuns:

Iubirea si libertatea. Sa fii liber sa faci ce vrei si sa faci totul prin iubire. happy

| adrianhasde a răspuns:

Credinta este cel mai important lucru pentru mine fiindca vezi tu mintea omeneasca este prea mica pentru a putea intelege cum poti muta muntii din loc si sa-ti faci carare avand acel graunte de credinta in Dumnezeu. Imi place sa spun: Poti face absolut orice iti pui in gand omule!

| night_crawler a răspuns:

Familie, prieteni, dusmani...cu totii la un loc fac parte din viata mea... happy

| metonst54 a răspuns:

Creierul, sangele, ficatul, inima, plamanii etc., doar sentimentele sunt materiale nu? reactii chimice doar laughing

| angella1972 a răspuns:

Familia. n-as putea sa traiesc fara parinti, fara surorile mele, fara sotul meu si fara fiul meu.ba chiar si fara prietenele mele, pe care le am de ani multi, si le consider ca facand parte din familie. dar tu?

| liz23 a răspuns:

Credinta face totul posibil, iubirea face sa fie mai usor.

| premamotion a răspuns:

Pentru mine cel mai important lucru in viata este armonia. Fara armonie... traim... dar nu suntem vii.

| daniela_1443 a răspuns:

Iubirea este cel mai important pentru. mine, asta insemnind sotul meu fara de care nu vreau sa traiesc, fara el nu am puterea de a face nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragostea.Cand o descoperi pe cea adevatara iti vine sa iei persoana iubita in brate si sa o strangi cu toata puterea. >big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Pentru mine la ora actuală este să trăiască mami meu!
Ieri seară a fost la o fracțiune de secundă să moară, am transportat-o de urgență la Spitalul de Urgență București (Floreasca) cu echipajul Smurd și acolo spre uimirea mea am dat de o echipă de profesioniști care au luptat timp de 3 ore să o scoată din ghiarele morții și au reușit.
Felicitările și respectele mele pentru cadrele de la primiri urgențe și chirurgie (etajul patru, un personal extraordinar).
Jos pălăria și încă o dată mii și mii de mulțumiri!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca cel mai important lucru in viata este CREDINTA! FAra de Dumnezeu nu putem face nimic! Impreuna cu Dumnezeu avem TOTUL, Chiar daca ni se pare greu sa credem... E ADEVARAT