| Vlad132 a întrebat:

Ce este google adsense? Ies bani din acest program sai zicem... vreau parerei de la cei carel folosesc si vreau sa stiu daca plateste ca sa imi pun si eu pe blog

Răspuns Câştigător
| PostelnicuDan a răspuns:

Google Adsense, plateste si sunt seriosi dar ca sa faci intr-adevar bani cu acest program trebuie sa ai un blog pe nisa si trafic imens. Merge foarte bine pe site-urile cu informatii, conteaza sa optimizezi vizual asa incat omul sa dea click cautand informatia. Eu unul am adsense pe blog, dar scot foarte foarte putin momentan, nici nu am trafic mare, am inceput blogul de o luna si am 1200 si ceva de vizitatori unici (vreo 6000 de page view-uri). Ai grija ca au termenii ai contractului foarte stricti si s-ar putea cand atingi suma de 100 sa iti inchida contul, ca ai dat click singur pe reclame sau alte chestii de genul.
Sper ca am fost de folos. O zi buna.

Postelnicu Dan,
www.launpahar.com