| maya_7683 a întrebat:

Ce este in opinia voastra fericirea? Ce va face pe voi fericiti?
Urmariti asta...
http://www.youtube.com/watch?v=DUJRQZAIm9A

Răspuns Câştigător
| kukubau a răspuns:

Nu am sa iau din stralucirea sentimentului pentru a da o banala explicatie. Cati dintre noi stim de ce avem nevoie cu adevarat? Una vrem, dar altceva primim. Orbi fiind alergam dupa semnificatii, cautam dragoste-fericire. Nestiind cum arata ne aventuram in cele mai ciudate locuri, dar acestea le gasim chiar "langa" noi poate chiar la persoana care ne este alaturi fara vreun motiv anume. Fericirea vine din nimic, din starea fara de regret a fiintei tale.
Eu sunt fericit, chiar daca nu am mai nimic, din ceea ce restul ar numi materie.

4 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Fericirea inseamna pentru mine a fi destul de puternic incat sa inteleg ca am gresit si sa ma amuz pe seama greselilor mele.

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Fericirea, păi depinde la ce fel de fericire te referi. Poate fi o bucurie pe moment, când vezi de exemplu prima ninsoare, sau când vezi o persoană iubită după mult timp. Fericirea uneori pare ceva foartegreu de atins. Pentru mine fericirea e liniştea, şi nu mă refer la liniştea în sine ci la starea sufletească. Când sunt liniştită atunci sunt fericită.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Am mai raspus astazi la o intrebare similara si iti spun si tie: Fericirea este suma totala a nenorocirilor care nu ni-s-au intamplat inca!

| Pr@jYTuRyC@_DuLkE a răspuns:

Mz de videoclip.
mi-a amintit de multevremuri frumoase.
fericirea pentru mine este esentiala in viata
si poate multa lume nu intelege.
fericirea se traieste.prin fraza asta multi cred cu totul altceva sau nu inteleg.prin a trai inseamna a fi fericit chiar daca totusi nu se poate.multi nu o pot trai.deoarece se intampla multe necazuri si nu poti sa ma fii fericit. dar pentru a trai fericirea trebuie sa zambesti.gandind ca mereu va fi bine.
fericirea se realizeaza cel mai mult in viata prin ganduri "POZITIVE"