| principessa1994 a întrebat:

Ce este fericirea in opinia voastra?

13 răspunsuri:
| jhonny999 a răspuns:

Sa fi alaturi de persoana iubita.Si sa iti gasesti linistea sufleteasca.

| William a răspuns:

Absenta supararii.

| AtateaConditii a răspuns:

Cand totul merge in favoarea ta.

| Vans a răspuns:

Păi când mănânc, sau când mă plimb printre rafturile cu cărţi sau când lenevesc cu pisicile etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu te intereseze nici cat e ceasul. Sau daca e noapte sau zi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M-am plicitisit să tot răspund la întrebări de genu. Deci mâncarea. Aia bună, evident.

| contαbαndonαt a răspuns:

"Care este paradisul pentru tine?

Linistea, tacere absoluta.Imi imag. un mic colt in dreptul unui stejar batran intr-o padure luminata de catre razele soarelui ce sta sa apuna, un peisaj mohorat de toamna in bataia unui vant timpuriu puternic ce sta sa se linisteasca, dar nu inainte de a starnii si mai mult caderea frunzisului, palid parca la cadere, inecat in ale sale culori frumoase de ruginiu, aramiu si auriu. Undeva intr-o padure frumoasa si linistita, departe de civilizatie macar pentru. cateva ore, intr-un anotimp mohorat dar atractiv precum toamna in a ei caleasca de frunze moarte, la o plimbare relaxanta cu patrupedul preferat. Fara nici un stres, fara nici-o grija, un refugiu pentru. cateva momente."

Intre ghilimele pentru ca e a 2-a oara cand postez acest rasp.

| HellGirl666 a răspuns:

☮ E greu de definit.
☮ Eu cred că fericirea o găsești chiar și în cele mai neînsemnate lucruri.

| JucărieLEGO a răspuns:

Liniste.

| Wulf a răspuns:

Un sentiment de mica durata, ce te binedispune, prin teoria mea, dar ca si sentiment este ceva foarte frumos, doar ca putini oameni sunt fericiti.

| Meaningful a răspuns:

Prezenta copilariei in viata noastra, indiferent de varsta.

| sweatnees a răspuns:

Fericirea este o stare mentală de bine, fiind caracterizată de emoții pozitive sau plăcute, de la mulțumire la bucurie intensă.

| DaViDeNkO a răspuns:

Să faci sex în vestiarul sălii de fitness. Crede-mă că o să fi cel mai fericit om dacă o să faci asta.