Întrebare recomandată | Inferno a întrebat:

Ce este mai placut? Sa iubesti sau sa urasti?

Răspuns Câştigător
| LoveToHate a răspuns:

Sa urasti e cel mai frumos sentiment!

70 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| michelia a răspuns:

Sigur e mai placut sa iubesti si sa fii iubit!

| mgtow a răspuns:

Sa traiesti in singuratate fara ura sau iubire, doar tu fara griji pentru altcineva in afara de cei care ti-au dat viata.

| HellGirl666 a răspuns:

Bună.
Să iubești. Deși de la iubire la ură, e doar un pas. ☺

| AndyLavy a răspuns:

Sa fii indiferent

| Vans a răspuns:

Cand vrei să iubeşti şi n-ai pe cine rămâne doar să urăşti.

Răspuns utilizator avertizat
| Cosminovici18 a răspuns:

Depinde de fiecare persoana unii se simt mai bine daca urasc altii se simt mai bine daca iubesc fiecare cum ii place! Mie de exemplu imi place sa iubesc!

| ashmeker a răspuns:

Iubirea este foarte inportanta funda plz n-am nici una te rog plz

| Ghost89 a răspuns (pentru mgtow):

Singuratatea conduce la tristete, tristetea la ura...Tot acolo ajungi. Cel mai bun uneori e sa traiesti in armonie cu amandoua, un echilibru perfect intre ele, incat sa nu se strice nimic.

| mgtow a răspuns (pentru Ghost89):

Asta e dar mai bine singur decat sa iti para rau ca te bagi pe fir cu una care si-a facut de cap cand era tanara sau minora, acum minciuna e prima arma ca sa linguseasca barbatul vulpea. Singur esti amagit de belelele care se petrec in jurul tau si da influenteaza situatia in care nebunia asta isi face efectul printre noi, iar noi ne rezervam drepturile calitatii superioare.

| cosminasss a răspuns:

Sa iubesti

| pep19 a răspuns:

Depinde de context.

| nmlnmlnmlooo a răspuns:

Normal, cel mai important este sa iubesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa iubesti desigurhappy, sa urasti nu este cel mai bun lucru.

| LenaELena a răspuns:

Depinde sunt persoane care urasc si iubesc cu aceiasi intensitate dar normal ca e mai frumos sa iubesti dar atunci cand iubesti si nu esti iubit normal ca durerea e mare asa ca in acel caz mai placut sa urasti

| PotatoMustDie a răspuns:

Ambele.

| 000M1ha3la a răspuns:

Cu siguranta sa iubesti

| LiveWhileWereYoung a răspuns:

Sti cum se spune "Fat Frumos nu s-a nascut pentru bogatii ci pentru a iubii".

| emaalexandra97 a răspuns:

Cel mai frumos sentiment este sa iubesti si sa fi iubit dar in unele momente mai apare si momentul de gelozie sau chiar de ura.

| irbis a răspuns:

"cel mai frumos lucru pe care-l putem simti este marele mister al lucrurilor."

| unknownn a răspuns:

Sa iti faca o bunaciune un oral.

| Inferno explică (pentru LoveToHate):

Unde mai pui ca este si cel mai nobil sentiment.

Răspuns utilizator avertizat
| Mihai_Răileanu_1991 a răspuns:

Ambele sunt dificile

| darrio2007 a răspuns:

Sa iubesti.Vad ca ai dat funda celui care ti-a spus sa urasti.Asta este starea ta de spirit acum.Ai sa vezi mai tarziu ca iubirea este cel mai frumos sentiment.

| cobra2229 a răspuns:

Singer iubesti!(am simtit asta)e foarte placut

| RoseOfTheFire a răspuns:

Si una si alta depinde de situatie.

| LunaAlbastra a răspuns:

Cu siguranta ca e mai placut sa iubesti. Sa urasti e usor. Sa iubesti iti trebuie curaj si indrazneala. Nu te ajuta cu nimic daca urasti, in fond iti faci singur rau, insa daca iubesti te expui, te simti bine.

| tgiabberriieul a răspuns:

"Să dai ca-n oala cu sarmale" şi
"să duci buşteanu' la castor". laughing